Наукова періодика України Вісник стоматології


Поліщук С. С. 
Експериментальне дослідження впливу квертуліну на загоєння травматичних пошкоджень нижньої щелепи щурів / С. С. Поліщук // Вісник стоматології. - 2016. - № 3. - С. 17-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSL_2016_3_7
Мета дослідження - експериментально дослідити вплив комплексного препарату квертуліну, на умови загоєння кісткової тканини при моделюванні травматичних дефектів нижньої щелепи. Експеримент був проведений на 40 білих щурах-самцях лінії Вістар, віком 5 - 6 місяців та масою 240 - 270 г. Тварини знаходилися на загальному раціоні харчування, мали вільний доступ до води і їжі та стандартних умовах перебування в клітках віварію ВНМУ ім. М. І. Пирогова. В процесі роботи щурі були поділені на 2 групи: контрольна - 20 щурів - з травмою нижньої щелепи; дослідна - 20 щурів - з травмою нижньої щелепи, які в день травмування щелепи та послідуючі два тижні, добавляли до їжі квертулін в дозі 200 мг на кілограм маси щура. Всім щурам наносили травму нижньої щелепи шляхом перфорації. В подальшому спостерігали за загоєнням ділянки перфораційного дефекту. При проведені динамічного спостереження за загоєнням дефекту нижньої щелепи у щурів виявлено покращення процесів остеогенезу у щурів з додаванням до добового раціону квертуліну. Кількість ускладнень у щурів контрольної групи склала - 15 %, дослідній - 5 %. Висновки: при використанні в добовому раціоні щурів квертуліну загоєння перфораційного дефекту нижньої щелепи щурів покращується на 4,3 + 0,9 діб, зменшуючи при цьому кількість ускладнень в 3 рази.Мета роботи - дослідити вплив квертуліну на показники щільності кістки нижньої щелепи (КНЩ) щурів у випадку порушень функціонування гепатобіліарної системи (ГБС). Експеримент проводили на 50 білих щурах лінії Вістар, віком 5 - 6 міс і масою 240 - 270 г. Тварин розділили на 5 груп по 10 щурів: контрольну групу становили здорові тварини, без ушкодження ГБС; дослідну N 1 - з порушенням функції гепатобіліарного тракту (ГБТ) за допомогою методу перерізки загальної жовчної протоки (ЗЖП); дослідну N 2 - з порушенням функції ГБС за допомогою виклику токсичного гепатиту (ТГ); дослідну N 3 - з порушенням функції ГБТ способом перерізки ЗЖП, яким у добовий раціон до їжі додавали квертулін у дозуванні 200 мг/кг маси щура протягом 4-х тиж від початку експерименту; дослідну N 4 - з порушенням функції ГБС за допомогою виклику у щурів ТГ, яким у добовий раціон до їжі додавали квертулін у дозуванні 200 мг/кг маси щура протягом 4-х тиж від початку експерименту. Всім тваринам проводили дослідження щільності КНЩ за допомогою денситометрії. Встановлено, що при порушенні функції ГБС зменшується мінеральна щільність КНЩ щурів. Квертулін позитивно впливає на відновлення щільності та мінералізації КНЩ щурів, показників у нормі досягають вже за місяць. Зроблено висновки, що квертулін доцільно використовувати при порушенні функціонування ГБС. Показники щільності КНЩ уможливлять проведення ранньої діагностики порушення мінерального обміну, прогнозування умов регенерації кістки у разі травм нижньої щелепи та виникнення ускладнень.
  Повний текст PDF - 501.508 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Поліщук С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Поліщук С. С. Експериментальне дослідження впливу квертуліну на загоєння травматичних пошкоджень нижньої щелепи щурів / С. С. Поліщук // Вісник стоматології. - 2016. - № 3. - С. 17-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSL_2016_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Поліщук Сергій Степанович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського