Наукова періодика України Вісник фармації


Romanenko Ye. A. 
The study of the chemical composition of the components of the motherwort herb / Ye. A. Romanenko, O. M. Koshovyi, A. M. Komissarenko, O. I. Golembiovska, Yu. I. Gladyish // Вісник фармації. - 2018. - № 3. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2018_3_9
Мета роботи - провести фітохімічне вивчення компонентів трави собачої кропиви та встановити, які надземні органи мають найбільший вміст діючих речовин та впливають на якість лікарських засобів на основі цієї сировини. Об'єктом дослідження була трава собачої кропиви та її компоненти: листя, квітки та стебла. Спиртові настойки з трави собачої кропиви та її компонентів одержували методом мацерації у співвідношенні 1 : 5. Речовини фенольної природи та іридоїди ідентифікували методом ТШХ. Дослідження фенольного складу об'єктів проведено методом ВЕРХ на рідинному хроматографі Shimadzu LC20 Prominence за стандартних умов. Вміст суми фенольних сполук, гідроксикоричних кислот та флавоноїдів визначали спектрофотометричними методами. Вивчено якісний склад та кількісний вміст фенольних сполук компонентів трави собачої кропиви. Встановлено компонентний склад трави собачої кропиви, в якій листя складає 36 %, стебла - 34 % та квітки - 30 %. У досліджуваних об'єктах було ідентифіковано та встановлено кількісний вміст 6 речовин фенольної природи: 3 флавоноїдів (рутину, апігеніну, катехіну) та 3 гідроксикоричних кислот (хлорогенової, кавової та розмаринової кислот). Методом ТШХ у сировині ідентифіковані іридоїдні сполуки (гарпагід, гарпагіду ацетат та аюгозид). У настойках з трави, листя, квіток та стебел собачої кропиви спектрофотометричним методом визначено вміст основних груп БАР. Встановлено, що квітки в більшій мірі накопичують гідроксикоричні кислоти, а листя в значній кількості - флавоноїди. В стеблах вміст всіх ідентифікованих речовин у декілька разів нижчий, ніж в інших компонентах трави, тому їх вміст доцільно нормувати. Висновки: при заготівлі сировини необхідно вилучати грубі, здерев'янілі стебла, які значно знижують вміст діючих речовин у ЛРС та впливають на якість сировини в цілому та галенових засобів на її основі.
  Повний текст PDF - 490.282 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Romanenko Y.
  • Koshovyi O.
  • Komissarenko A.
  • Golembiovska O.
  • Gladyish Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Romanenko Ye. A. The study of the chemical composition of the components of the motherwort herb / Ye. A. Romanenko, O. M. Koshovyi, A. M. Komissarenko, O. I. Golembiovska, Yu. I. Gladyish // Вісник фармації. - 2018. - № 3. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2018_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Голембіовська Олена Ігорівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського