Наукова періодика України Вісник фармації


Romanenko M. I. 
The synthesis, physicochemical and biological properties of 8-amino-7-(2-hydroxy-2-phenylethyl)-3-methylxanthines / M. I. Romanenko, D. G. Ivanchenko, M. V. Nazarenko, M. V. Diachkov, O. M. Kamyshny, N. M. Polishchuk // Вісник фармації. - 2016. - № 3. - С. 17-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2016_3_5
Мета роботи - розробка методики синтезу не описаних у літературі 8-аміно-7-(2-гідрокси-2-фенілетил)-3-метилксантинів і вивчення їх фізико-хімічних і біологічних властивостей. Похідні пурину давно використовуються в медичній практиці як противірусні засоби (ацикловір, ганцикловір та ін.), а отже подальші дослідження з пошуку нових антимікробних і противірусних засобів у ряду пуринових похідних є виправданими та перспективними. Реакції 8-бромо-7-(2-гідрокси-2-фенілетил)-3-метилксантину з первинними та вторинними амінами відбуваються у процесі кип'ятіння в середовищі водного діоксану з утворенням відповідних 8-амінопохідних. Структуру синтезованих сполук підтверджено результатами елементного аналізу і даними ЯМР 1H-спектрометрії. У спектрах усіх сполук сигнали протонів урацилової частини молекули реєструються у вигляді двох синглетів відповідної інтенсивності в інтервалах 10,98 - 10,54 м.ч. (NH) та 3,38 - 3,26 м.ч. (N3CH3). Протони замісника в положенні 7 утворюють декілька груп сигналів відповідної інтенсивності. Сигнали ароматичних протонів реєструються у вигляді мультиплетів у діапазоні 7,46 - 7,18 м.ч. Сигнал протону вторинної спиртової групи фіксується у вигляді дублету в області 5,78 - 5,45 м.ч. Інтенсивність, форма та місцеположення інших сигналів протонів повністю відповідають будові синтезованих сполук. Для первинного скринінгового дослідження новосинтезованих речовин використано еталонні тест-культури як грампозитивних, так і грамнегативних бактерій і грибів, що належать до різних за морфофізіологічними властивостями клінічно значущих груп збудників інфекційних захворювань. Зазначено, що 7-(2-Гідрокси-2-фенілетил)-8-(4-метилпіперидин-1-іл)-3-метилксантин виявив значну антимікробну та протигрибкову активність, яка перевищила препарати порівняння ампіцилін і ністатин по відношенню до штамів Staphylococcus aureus та Candida albicans. Встановлено певні закономірності в ряду хімічна структура - біологічна активність.
  Повний текст PDF - 451.486 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Romanenko M.
  • Ivanchenko D.
  • Nazarenko M.
  • Diachkov M.
  • Kamyshny O.
  • Polishchuk N.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Romanenko M. I. The synthesis, physicochemical and biological properties of 8-amino-7-(2-hydroxy-2-phenylethyl)-3-methylxanthines / M. I. Romanenko, D. G. Ivanchenko, M. V. Nazarenko, M. V. Diachkov, O. M. Kamyshny, N. M. Polishchuk // Вісник фармації. - 2016. - № 3. - С. 17-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2016_3_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського