Наукова періодика України Вісник фармації


Sokolov Yu. V. 
Nanoemulsion formation by low-energy methods: a review / Yu. V. Sokolov // Вісник фармації. - 2014. - № 3. - С. 16-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_3_6
Зазначено, що інтерес до наноемульсій (НЕ) в останні роки постійно зростає, що підтверджується численними публікаціями й оглядами. Такий зростаючий інтерес викликаний широким діапазоном застосування у фармацевтичній, косметичній, харчовій, хімічній промисловостях. НЕ (частинки субмікронного розміру) мають перевагу перед звичайними емульсіями (частинками мікронного розміру) завдяки меншому розміру, що зумовлює їх стійкість до осадження та кремажу й оптичну прозорість. НЕ зазвичай виробляють за допомогою високоенергетичних методів з використанням механічних приладів, здатних виробляти інтенсивні руйнуючі сили, наприклад, гомогенізатори високого тиску та ультразвукові генератори. Розмір частинок НЕ, що утворюються за допомогою таких методів, тим менший, чим більше застосовується енергії. Рівень енергії, необхідної для утворення наночастинок, є дуже великим, внаслідок чого процес є економічно неефективним, особливо якщо врахувати те, що лише невелика частина цієї енергії витрачається на емульгування. Низькоенергетичні методи, навпаки, використовують внутрішню хімічну енергію системи, тому вони, як правило, є більш енергетично ефективними, т. я. достатньо простого перемішування, що в більшості випадків надає змогу одержати частинки меншого розміру, ніж з використанням високоенергетичних методів. Одержані результати підтверджують, що в основі як ТФІ, так і КФІ лежать ті самі механізми. Однак залишаються ще невирішеними питання. Одне з них відноситься до можливості одержання НЕ з мінімальним розміром частинок і низькою полідисперсністю за допомогою методу КФІ. Скоріше за все кінетика процесу емульгування відіграє важливу роль у цьому методі, на який не звертали достатньо уваги. Більш глибоке знання механізмів формування НЕ за допомогою НЕМ надасть можливість проводити їх оптимізацію та послідовно розширювати області їх застосування.
  Повний текст PDF - 398.768 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sokolov Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sokolov Yu. V. Nanoemulsion formation by low-energy methods: a review / Yu. V. Sokolov // Вісник фармації. - 2014. - № 3. - С. 16-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_3_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського