Наукова періодика України Вісник фармації


Шматенко В. В. 
Обгрунтування складу основи з метою створення м’якого лікарського засобу для лікування ранового процесу / В. В. Шматенко // Вісник фармації. - 2014. - № 2. - С. 20-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_2_7
Під час створення лікарських засобів (ЛЗ) для лікування гнійно-запальних процесів приділяється увага вибору основи. У сучасному виробництві м'яких лікарських форм для лікування гнійно-запальних процесів перевага надається ЛЗ на гідрофільних основах, які можна наносити на ранову поверхню без порушення перспірації. Відсутність вітчизняних препаратів для лікування ранового процесу при переході з першої фази в другу, що сприяють процесам регенерації, надає актуальності пошуку зі створення нових комбінованих мазей для лікування ранового процесу. Одним з важливих показників специфічної дії ЛЗ для лікування ранового процесу є осмотична активність, завдяки якій відбувається зневоднення мікробних клітин, що викликає суттєве зниження біологічної активності і стійкості мікробів. За допомогою методу діалізу через напівпроникну мембрану у дослідах in vitro досліджено осмотичну активність зразків мазевих основ з метою обгрунтування оптимальної основи-носія і розробки на цій основі мазі антибактеріальної та протизапальної дії. Експериментально встановлено, що найкращими дегідратуючими властивостями володіє основа, яка містить сплав ПЕО-400 і ПЕО-1500. Під час створення мазей для здійснення лікування у рановому процесі під час переходу його від першої до другої фази слід враховувати, що більш оптимальними слід вважати комбіновані основи, які забезпечують високий ефект вивільнення лікарських субстанцій, що посилює їх стимулюючу дію, а також основи, які створюють в рані помірний рівень дегідратації. Тому в ході експерименту з метою створення комбінованої емульсійної мазевої основи обгрунтовано вибір емульгаторів - МСГ та спирт цетостериловий в кількості 3 % та 5 % відповідно. Як олійну фазу використовували масло вазелінове - 20 % (водна фаза - вода очищена - до 100 %). На підставі проведених осмотичних досліджень нами обгрунтовано склад емульсійної основи для мазі: ПЕО-400 - 4 %, ПЕО-1500 - 1 %, МСГ - 3 %, спирту цетостеарилового - 5 %, гліцерину - 5 %, масла вазелінового - 20 %, води очищеної - до 100 %.
  Повний текст PDF - 422.501 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шматенко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шматенко В. В. Обгрунтування складу основи з метою створення м’якого лікарського засобу для лікування ранового процесу / В. В. Шматенко // Вісник фармації. - 2014. - № 2. - С. 20-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_2_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського