Наукова періодика України Вісник фармації


Ярема І. О. 
Розробка складу емульсійної основи при створенні лікарського косметичного засобу для застосування при андрогенній алопеції / І. О. Ярема, М. І. Федоровська // Вісник фармації. - 2014. - № 2. - С. 15-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_2_6
Зазначено, що лікування андрогенної алопеції (АА) на теперішній час залишається складним завданням трихології і косметології, оскільки асортимент лікарських препаратів (ЛП), які б впливали на патогенетичну ланку захворювання і були зручними та безпечними у застосуванні, обмежений. Тому увагу викликають субстанції рослинного походження на основі фітостеролів та флавоноїдів. Фітостероли є інгібіторами 5-<$E alpha>-редуктази - ферменту, що відповідає за виникнення АА, а флавоноїди зміцнюють клітинну стінку та покращують шкірний кровообіг. Враховуючи вищевикладене, слід зазначити, що актуальною є розробка лікарського засобу (ЛЗ) у формі емульсії для зовнішнього використання, яка вміщує сухий екстракт плодів пальми сабаль (багатий на фітостероли) та настойку софори японської (джерело флавоноїдів). Фармакологічна активність ЛЗ для дерматологічного застосування в значній мірі залежить від природи основи-носія діючих субстанцій. Представлено результати досліджень з розробки складу емульсійної основи. На першому етапі опрацьовано 16 рецептур емульсійних основ, до складу яких в якості олійної фази вводили олію насіння гарбуза. Як стабілізатори гетерогенної системи використовували комплексні емульгатори та розчини гелеутворювачів (альгінату натрію, ксантанової камеді, карбоксиметилцелюлози, карбополу). Для основ, які були однорідними за зовнішнім виглядом одразу після виготовлення, проводили визначення колоїдо- та термостабільності. Основи, що пройшли випробування, піддали мікроскопічним та біофармацевтичним дослідженням, які дозволиливстановити розмір та однорідність часток олійної фази, а також визначити ефективність вивільнення біологічно активних речовин (БАР) з основносіїв. На підставі проведених досліджень встановлено, що оптимальними властивостями володіють основи, які вміщують гелеутворювачі карбопол, альгінат натрію та ксантанову камедь, емульгатори твін-20 і цетиловий спирт.
  Повний текст PDF - 2.116 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ярема І.
  • Федоровська М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ярема І. О. Розробка складу емульсійної основи при створенні лікарського косметичного засобу для застосування при андрогенній алопеції / І. О. Ярема, М. І. Федоровська // Вісник фармації. - 2014. - № 2. - С. 15-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ярема Інна Олександрівна (фармацевтичні науки)
  • Федоровська Мар'яна Іванівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського