Наукова періодика України Вісник фармації


Sokolov Yu. V. 
Nanoemulsions as prospective drug delivery systems / Yu. V. Sokolov // Вісник фармації. - 2014. - № 1. - С. 21-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_1_8
Наноемульсії є перспективними у фармацевтичній промисловості завдяки вищому значенню біодоступності та збільшенню строку придатності фармацевтичної продукції. Наноемульсії - прозорі, термодинамічно стійкі, ізотропічні рідкі суміші олії, води, сурфактанту і ко-сурфактанту. Вони є емульсіями з середнім розміром частинок від 5 нм до 100 нм. Розмір частинок залежить від складу емульсії. Частинки можуть існувати у формах "олія-в-воді" або "вода-в-олії", в яких ядром частинки є олія чи вода. Наноемульсії дуже поширені в різних галузях, наприклад, у виробництві ліків або харчовій технології. Наноемульсії - перспективний транспортний засіб для лікарських засобів, які є погано розчинними у воді. Здатність наноемульсій розчиняти у великих кількостях гідрофобні речовини, а також захищати речовини від гідролізу та ферментолізу робить їх ідеальними засобами для парентеральної доставки ЛР. Частота і дозування ін'єкцій можуть бути зменшені протягом всього періоду терапії, т. ч. ці емульсії забезпечують поступове та кероване вивільнення лікарських засобів впродовж тривалого періоду часу. Наноемульсії мають багато переваг, наприклад, збільшення розчинності ліків, відмінна термодинамічна стабільність, легкість виробництва і проникнення в органи та/або тканини, що робить їх важливими системами доставки лікарських засобів. Крім того, відсутність флокуляції, седиментації та розшарування в поєднанні з великою площею поверхні є наявною перевагою у порівнянні з емульсіями з великим розміром частинок. Наноемульсії, що містять фармацевтично активні інгредієнти, можуть бути використані для одержання фармацевтичних препаратів, в яких наноемульсії змішуються як активний компонент з твердим або рідким носієм, придатним для терапевтичного застосування. Суміші можна надати необхідну лікарську форму: розчину, в т. ч. ін'єкційного, інфузійного і для перорального застосування; очних крапель і назальних крапель, що містять різноманітні допоміжні речовини; аерозолей - дозованих чи недозованих, які містять пропеленти і стабілізатори; гідрофільних і гідрофобних гелів і мазей; кремів "о/в" або "в/о"; лосьонів або паст.
  Повний текст PDF - 402.662 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sokolov Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sokolov Yu. V. Nanoemulsions as prospective drug delivery systems / Yu. V. Sokolov // Вісник фармації. - 2014. - № 1. - С. 21-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPhC_2014_1_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського