Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Кручиненко О. В. 
Терапевтична ефективність клозафену й клозіверону за дикроцеліозно-стронгілятозної інвазії корів / О. В. Кручиненко, С. М. Михайлютенко, О. С. Клименко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 241-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_35
Дикроцеліоз і шлунково-кишкові стронгілятози належать до найпоширеніших гельмінтозів жуйних тварин в Україні та світі. Захворювання у великої рогатої худоби викликається трематодами Dicrocoelium dendriticum та нематодами ряду Strongylida. Досить часто вказані гельмінти паразитують у вигляді змішаної інвазії, завдаючи значних економічних збитків господарствам. На сьогодні існує значна кількість публікацій щодо резистентності паразитів до різних груп антигельмінтиків. Найбільша їх кількість присвячена саме гельмінтозам шлунково-кишкового тракту. Наведено результати досліджень щодо визначення видового складу шлунково-кишкових стронгілят у корів ДП ДГ "Червоний землероб", а також порівняння ефективності клозафену й клозіверону за дикроцеліозно-стронгілятозної інвазії. Копроовоскопічні дослідження і визначення яєць в 1 г фекалій проводили за методом В. Н. Трача. З метою визначення видового складу стронгілят відібрано фекалії (50 г від кожної тварини) і в подальшому здійснено їх культивування у термостаті за температури 27 <$E symbol Р>C упродовж 10 діб. За результатами роботи з'ясовано, що у тварин даного господарства паразитували нематоди ряду Strongylida: Haemonchus (Rudolphi, 1803), Bunostomum (Railliet, 1902) і Oesophagostomum (Rudolphi, 1803). Домінували гемонхуси (EI = 80,0 %). Для проведення досліду з метою визначення ефективності препаратів, в умовах ДП ДГ "Червоний землероб", було сформовано 2 дослідні й 1 контрольна групи корів віком 3 - 8 років, яким задавали однократно лікарські засоби клозафен і клозіверон. Фекалії відбирали до застосування препаратів, на 30-ту й 60-ту доби після дегельмінтизації. До проведення експерименту всі корови виділяли яйця дикроцелій та шлунково-кишкових стронгілят (EI = 100 %). За результатами досліджень встановлено, що на 30 добу досліду терапевтична ефективність клозафену й клозіверону за шлунково-кишкових стронгілятозів склала 100 %, в той час як за дикроцеліозу, відповідно, 85,0 і 90,0 %. IE препаратів становить 82,8 і 87,6 %.
  Повний текст PDF - 1.059 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кручиненко О.
  • Михайлютенко С.
  • Клименко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кручиненко О. В. Терапевтична ефективність клозафену й клозіверону за дикроцеліозно-стронгілятозної інвазії корів / О. В. Кручиненко, С. М. Михайлютенко, О. С. Клименко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 241-247. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кручиненко Олег Вікторович (1981–) (ветеринарні науки)
  • Михайлютенко Світлана Миколаївна (ветеринарні науки)
  • Клименко Олександр Сергійович (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського