Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Тищенко М. В. 
Вплив системи удобрення цукрових буряків на продуктивність короткоротаційної плодозмінної сівозміни / М. В. Тищенко, С. В. Філоненко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 11-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_3
Внесення добрив під цукрові буряки (ЦБ) й інші культури сівозміни підвищує не тільки їх врожайність, але й позитивно впливає на загальну продуктивність сівозміни. Проте дослідних даних щодо впливу системи удобрення ЦБ на загальну продуктивність короткоротаційної плодозмінної сівозміни особливо в зоні недостатнього зволоження вкрай недостатньо. У цьому й полягає актуальність та практичне значення відповідних досліджень, мета яких - визначити вплив системи удобрення цукрових буряків на загальну продуктивність короткоротаційної плодозмінної сівозміни. Завдання досліджень полягало у з'ясуванні впливу різних доз органічних та мінеральних добрив, що вносяться під цукрові буряки, на їх продуктивність та технологічні якості коренеплодів; вивченні післядії різних систем удобрення, що застосовуються під час вирощування ЦБ, на вихід зерна, кормових одиниць, перетравного протеїну і збору цукру в перерахунку на 1 га ріллі коротко-ротаційної плодозмінної сівозміни. Відповідні експерименти проведено у тривалому стаціонарному досліді Веселоподільської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і ЦБ Національної академії аграрних наук України (Семенівський район, Полтавська область) упродовж 2006 - 2009 рр. У результаті проведених досліджень встановлено, що продуктивність короткоротаційної плодозмінної сівозміни змінюється залежно від систем удобрення ЦБ та інших культур. Внесення під ЦБ та інші культури за ротацію сівозміни із розрахунку на 1 га ріллі 6,25 т гною + N45,0P60,0K45,0 сприяло одержанню найбільшого виходу зерна з 1 га сівозмінної площі - 2,48 т. Щодо виходу коренеплодів ЦБ з 1 га сівозмінної площі, то він виявився максимальним саме, якщо внести за ротацію сівозміни 12,5 т/га гною + N33,8P45,0К33,8 і становив 13,2 т. Так само внесення за ротацію сівозміни 6,25 т гною + N56,2P75,0K56,2 і 12,5 т гною + N33,8P45,0K33,8 посприяло одержанню максимального виходу з 1 га сівозмінної площі кормових одиниць та перетравного протеїну - 8,92 і 8,87 т та 0,69 і 0,68 т відповідно.
  Повний текст PDF - 1.015 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тищенко М.
  • Філоненко С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тищенко М. В. Вплив системи удобрення цукрових буряків на продуктивність короткоротаційної плодозмінної сівозміни / М. В. Тищенко, С. В. Філоненко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 11-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тищенко Микола Володимирович (сільськогосподарські науки)
  • Філоненко Сергій Васильович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського