Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Мельничук В. В. 
Особливості терапевтичної дії сучасних лікарських засобів за трихурозу овець / В. В. Мельничук // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 167-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_24
Наведено дані експериментальних досліджень щодо лікувальної ефективності сучасних антигельмінтних засобів, зареєстрованих на території України, за трихурозної інвазії овець. У дослідах з визначення показників терапевтичної ефективності сформовано 11 дослідних та 1 контрольну групи овець за середньої інтенсивності трихурозної інвазії (від 310,00 +- 24,49 до 420,00 +- 48,42 яєць/г). Загалом досліджено 9 препаратів, що відносяться до 4-х хімічних груп: бензімідазолу (порошок Бровальзен, таблетки Альбендазол-250 та суспензія Альбендазол 10 %), імідотіазолу (порошок Бровалевамізол 8 % та розчин для ін'єкцій Левавет 10 %), макроциклічних лактонів (порошок Універм та розчин для ін'єкцій Івермеквет 1 %), комбінованих засобів (емульсія Комбітрем та розчин для ін'єкцій Клозіверон). Досліджувані засоби застосовували згідно з рекомендаціями, наведеними в листівках-вкладках. Порошкоподібні форми препаратів одночасно задавали як груповим способом, так й індивідуально як лікувально-кормову суміш. Виявлено, що всі досліджувані засоби мають виражені нематоцидні властивості відносно збудника трихурозу овець (ЕЕ від 40 до 100 % за ІЕ від 73,33 до 100 %). Доведено, що їх ефективність залежала від способу задавання та хімічної групи, до якої вони належали. Найбільш ефективними (ЕЕ і ІЕ 100 %) виявилися ін'єкційні форми препаратів: Левавет 10 %, Івермеквет 1 % та Клозіверон, які застосовували шляхом одноразового підшкірного введення. Дещо нижчі показники лікувальної ефективності (ЕЕ від 80 до 90 % за ІЕ від 90,09 до 90,33 %) одержано при застосуванні хворим вівцям емульсії Комбітрему у разі індивідуального випоювання, а також порошку Бровалевамізолу 8 % та Універму шляхом індивідуального згодовування. Менш ефективним (ЕЕ від 50 до 70 % за ІЕ від 80,24 до 86,29 %) виявилося застосування таблеток Альбендазолу-250, суспензії Альбендазолу 10 %, порошку Бровальзену шляхом індивідуального згодовування та порошку Бровалевамізолу 10 % й Універму шляхом групового згодовування як ЛКС. Групова терапія овець з використанням порошку Бровальзену, який згодовувався як ЛКС виявилася неефективною (ЕЕ - 40 % за ІЕ - 73,33 %) за трихурозу.
  Повний текст PDF - 1.048 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мельничук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мельничук В. В. Особливості терапевтичної дії сучасних лікарських засобів за трихурозу овець / В. В. Мельничук // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 167-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мельничук Віталій Васильович (1986–) (ветеринарні науки)
  • Мельничук Володимир Васильович (сільськогосподарські науки)
  • Мельничук Володимир Васильович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського