Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Сорокова С. С. 
Порівняльна ефективність способів копроовоскопічної діагностики стронгілоїдозу овець / С. С. Сорокова // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 146-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_21
Сьогодні вівчарство, як і тваринництво загалом, набуває вагомого соціально-економічного значення. Для успішного розвитку цієї галузі необхідно забезпечити ветеринарне благополуччя поголів'я щодо паразитарних захворювань, зокрема стронгілоїдозу. З метою зажиттєвої діагностики нематодозів, в тому числі й стронгілоїдозу, використовують різні способи флотації. Як свідчить досвід науковців, усі флотаційні способи діагностики проявляють різну ефективність при виявленні яєць різних видів нематод. Мета дослідження - провести порівняльний аналіз удосконаленого способу копроовоскопічної діагностики за показниками діагностичної ефективності порівняно із загальновідомими способами. Роботу виконано за умов лабораторії кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Полтавської державної аграрної академії. Удосконалення способу здійснювали шляхом внесення змін до основної методики (Котельникова-Хренова), а саме змінено склад флотаційного розчину та термін відстоювання фекальної суспензії. Експериментальним шляхом доведено, що всі досліджувані способи копроовоскопічної діагностики (Дахно, 2003, Натяглої та ін., 2016, Котельникова-Хренова, 1972 та удосконалений) здатні виявляти у пробах фекалій яйця нематод виду Strongyloides papillosus (Wedl, 1856). Водночас найбільш діагностично ефективним виявився удосконалений спосіб зажиттєвої копроовоскопічної діагностики з використанням як флотаційної рідини складної двокомпонентної суміші неорганічних солей з питомою вагою 1,32 - 1,34 г/см<^>3. Виявлено, що за показниками кількості позитивних проб удосконалений спосіб виявився ефективнішим за способи Дахно та Котельникова-Хренова на 5 та 20 % відповідно. Високі показники діагностичної ефективності підтверджувалися й кількісними показниками. В умовах виробничих випробувань за показником середньої кількості виявлених у зразку яєць стронгілоїдесів удосконалений спосіб виявився ефективнішим за способи аналоги: Котельникова-Хренова - на 42,27 %, Дахно - на 31,66 % та спосіб Натяглої й ін., - на 23,23 %. Аналізуючи процес мікроскопії препаратів, виготовлених різними способами, встановлено, що найбільш зручними (незначна кількість сторонніх решток) для дослідження виявилися зразки, виготовлені за удосконаленим способом.
  Повний текст PDF - 954.536 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокова С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокова С. С. Порівняльна ефективність способів копроовоскопічної діагностики стронгілоїдозу овець / С. С. Сорокова // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 146-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського