Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Шевченко Т. С. 
Гематологічні показники крові хворої на трихуроз великої рогатої худоби відповідно до різних схем лікування / Т. С. Шевченко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 139-145. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_20
Захворювання у великої рогатої худоби спричиняють два види нематод роду Trichuris: T. ovis і T. skrjabini, що паразитують, здебільшого, у сліпий і ободовій кишках. Трихуриси, проникаючи у слизову оболонку кишечника, спричиняють запалення, набряки, незворотні зміни в місцях ураження. При високому ступені інвазованості трихуроз проявляється клінічно у вигляді діареї, виснаження, інтоксикації та загибелі. Наведено результати досліджень змін гематологічних показників крові хворих на трихуроз телиць після застосування препаратів з різними схемами лікування. Для проведення досліду в умовах СПП "РВД-Агро" було сформовано 5 груп телиць 6 - 18-ти місячного віку, яким задавали препарати Промектин 1 % та Альбентабс 360 за різними схемами. Кров відбирали до задавання препаратів на 5-ту та 10-ту добу після останнього застосування лікарського засобу. До проведення досліджень у хворих телиць усіх дослідних груп спостерігали знижену кількість еритроцитів, вмісту гемоглобіну та гематокриту, що є ознакою анемії. За результатами досліджень встановлено, що ін'єкційний препарат Промектин 1 % є достатньо ефективним як за одно-, так і за дворазового застосування. На 10-ту добу після останнього прийому препарату тваринами кількість еритроцитів підвищувалася до рівня фізіологічних меж, а вміст гемоглобіну збільшився на 15 % за умови одноразової дачі препарату і на 6 % при застосуванні промектину 2 дні поспіль. Альбентабс 360 виявився ефективним тільки за умови дворазового застосування. А саме, на 10-ту добу після останнього застосування препарату в дослідних тварин кількість еритроцитів підвищилася на 11 %, досягнувши рівня фізіологічних меж, а вміст гемоглобіну підвищився на 7 % та у всіх групах на кінець лікування залишався за межами фізіологічної норми. За умови одноразового застосування Альбентабс 360 виявився неефективним - кількість еритроцитів знизилася на кінець досліду на 8 %, а гемоглобіну на 7 % порівняно з показниками до лікування.
  Повний текст PDF - 1.023 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевченко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевченко Т. С. Гематологічні показники крові хворої на трихуроз великої рогатої худоби відповідно до різних схем лікування / Т. С. Шевченко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2019. - № 3. - С. 139-145. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2019_3_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського