Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Бондаренко О. М. 
З історії розвитку скотарства на Полтавщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття) / О. М. Бондаренко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2015. - № 1-2. - С. 69-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2015_1-2_16
На основі літературних першоджерел розглянуто окремі аспекти з історії розвитку скотарства на Полтавщині в кінці XIX - на початку XX ст. На розведення великої рогатої худоби особливий вплив мали два фактори - збільшення чисельності міського населення й інтенсифікація обробітку землі. Ріст товарного землеробства, що вимагав підвищення продуктивності праці, призводив, з одного боку, до більш посиленого розведення робочої худоби, ніж продуктивної, а з іншого, внаслідок розшарування на селі, - до росту поголів'я лише в заможної частини селянства, що мала тяглову силу. Для Полтавщини розведення великої рогатої худоби на усіх етапах історичного розвитку відігравало вкрай важливе значення, забезпечуючи населення висококалорійною м'ясо-молочною продукцією.
  Повний текст PDF - 407.695 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бондаренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бондаренко О. М. З історії розвитку скотарства на Полтавщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття) / О. М. Бондаренко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2015. - № 1-2. - С. 69-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2015_1-2_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондаренко Олена Миколаївна (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського