Наукова періодика України Вісник Полтавської державної аграрної академії


Крамарьов С. М. 
Ефективні елементи технології вирощування сої в умовах північного Степу / С. М. Крамарьов, С. Ф. Артеменко, П. В. Писаренко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2014. - № 3. - С. 11-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2014_3_4
Інокуляція та інкрустація насіння в технології вирощування кожної культури займає важливе значення. Обробка посівного матеріалу перспективними штамами азотфіксуючих бактерій позитивно вплинула на потенціал продуктивності азотфіксації сої й, як наслідок, на врожай даної культури. На ділянках, де насіння за інокуляції було оброблено штамами 46 та 626а кількість бульбочок на одній рослині зросла в 3,3 разу, а їх маса вдвічі. Ці посіви формували максимальну площу листя (39,0 - 40,0 тис. м<^>2/га), що перевищувала контрольні ділянки на 17,8 - 20,8 %. Кількість бобів зросла на 11,7 - 17,4 %. Передпосівна інокуляція насіння азотфіксуючими штамами бульбочкових бактерій Х9; 626а; 46 забезпечила кращі умови для азотфіксації та досить високу насіннєву продуктивність сої. Урожайність насіння сої, де проведено передпосівну обробку насіння перспективними штамами бульбочкових бактерій, зросла на 11,9 - 5,2 %. Проведення інкрустації насіннєвого матеріалу сої плівкоутворювачем Марс EL та препаратом Антистрес, що містить калій фосфорнокислий разом із молібденом та бором, сприяла підвищенню польової схожості на 10,8 - 11,8 %. Використання цих препаратів забезпечило формування більшої висоти рослин сої на 9,6 - 14,2 %, а кількість азотфіксуючих бульбочок зросла на 26,3 - 39,5 %. Посіви сої формували більшу площу асиміляційної листкової поверхні на 26,7 % за інкрустації насіння з використанням препарату антистрес, а сумісно з комплексонатами металів молібдену і бору цей показник зростав до 53,5 %. Найкращий врожай насіння (2,18 т/га), формували посіви сої з використанням для інкрустації посівного матеріалу препарату антистрес (200 г/т) і комплексонатів металів молібдену й бору (100 г/т кожного) та протруйника гранівіт (2,5 л/т).
  Повний текст PDF - 228.224 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Крамарьов С.
  • Артеменко С.
  • Писаренко П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Крамарьов С. М. Ефективні елементи технології вирощування сої в умовах північного Степу / С. М. Крамарьов, С. Ф. Артеменко, П. В. Писаренко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. - 2014. - № 3. - С. 11-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VPDAA_2014_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Крамарьов Сергій Михайлович (1954–) (сільськогосподарські науки)
  • Писаренко Павло Вікторович (1972–) (сільськогосподарські науки)
  • Писаренко Павло Володимирович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського