Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Холод П. Ф. 
Спорудження фундаментів оперного театру у м. Львові / П. Ф. Холод, О. Т. Гнатюк, М. А. Лапчук, А. В. Мазурак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 193-198. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_29
Будівництво оперного театру у Львові стало однією з найважливіших подій у культурному та громадському житті міста. У 1895 р. після тривалих дискусій було оголошено конкурс на кращий проект нової театральної споруди. Компетентне журі обрало переможця, яким виявився архітектор З. Горголевський. У 1886 р. йому було доручено керівництво будівництвом театру. На початку будівництва гостро постало питання фундаментів. Для визначення технічної придатності на проектованій ділянці були викопані шурфи та проведено випробування грунтів статичним навантаженням. Після аналізу результатів випробувань було запроектовано стрічкові бетонні фундаменти так, щоб рівномірно розподілений тиск на грунт під ними не перевищував 1,5 кг/см<^>2. Земляні роботи для фундаменту нового театру розпочали 5 червня, бетонування плит фундаментів тривало від 21 серпня до середини жовтня 1897 р. Через рік почали закладати фундаменти, для чого було відведено русло Полтви.Будівництво оперного театру у Львові стало однією з найважливіших подій у культурному та громадському житті міста. У 1895 р. після тривалих дискусій було оголошено конкурс на кращий проект нової театральної споруди. Компетентне журі обрало переможця, яким виявився архітектор З. Горголевський. У 1886 р. йому було доручено керівництво будівництвом театру. На початку будівництва гостро постало питання фундаментів. Для визначення технічної придатності на проектованій ділянці були викопані шурфи та проведено випробування грунтів статичним навантаженням. Після аналізу результатів випробувань було запроектовано стрічкові бетонні фундаменти так, щоб рівномірно розподілений тиск на грунт під ними не перевищував 1,5 кг/см<^>2. Земляні роботи для фундаменту нового театру розпочали 5 червня, бетонування плит фундаментів тривало від 21 серпня до середини жовтня 1897 р. Через рік почали закладати фундаменти, для чого було відведено русло Полтви.
  Повний текст PDF - 1.415 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Холод П.
  • Гнатюк О.
  • Лапчук М.
  • Мазурак А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Холод П. Ф. Спорудження фундаментів оперного театру у м. Львові / П. Ф. Холод, О. Т. Гнатюк, М. А. Лапчук, А. В. Мазурак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 193-198. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Холод Петро Федорович (технічні науки)
  • Гнатюк Олександр Терентійович (технічні науки)
  • Мазурак Андрій Васильович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського