Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Соболь Х. С. 
Активність полідисперсних мінеральних компонентів та їх роль у формуванні структури та міцності цементів / Х. С. Соболь, Т. Є. Марків, Н. І. Петровська, О. М. Гуняк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 175-182. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_26
Встановлено, що цеолітовий мінеральний компонент у порівнянні з перлітовим компонентом характеризується вищою пуцоланічною активністю. Показано, що за коефіцієнтом пуцоланічної активності полідисперсний цеолітовий компонент (ПДЦК) перевершує тонкодисперсний. Доведено, що висока міцність цементу з ПДЦК пов'язана з його активною роллю у формуванні мікро- та мезоструктури тверднучої системи. Підтверджено формування щільної, дрібнопористої та дрібнокристалічної структури цементного каменю з вмістом полідисперсного цеоліту, з утворенням голчасто-волокнистих гідросилікатів CSH(I), які кольматують пори та армують контактні зони. Обгрунтовано функцію ПДЦК у створенні гідратаційного резерву води. Підтверджено роль полідисперсності складу цеоліту за реалізації його властивостей як активної мінеральної добавки та оптимізації гранулометричного складу на рівні мезоструктури.Встановлено, що цеолітовий мінеральний компонент у порівнянні з перлітовим компонентом характеризується вищою пуцоланічною активністю. Показано, що за коефіцієнтом пуцоланічної активності полідисперсний цеолітовий компонент (ПДЦК) перевершує тонкодисперсний. Доведено, що висока міцність цементу з ПДЦК пов'язана з його активною роллю у формуванні мікро- та мезоструктури тверднучої системи. Підтверджено формування щільної, дрібнопористої та дрібнокристалічної структури цементного каменю з вмістом полідисперсного цеоліту, з утворенням голчасто-волокнистих гідросилікатів CSH(I), які кольматують пори та армують контактні зони. Обгрунтовано функцію ПДЦК у створенні гідратаційного резерву води. Підтверджено роль полідисперсності складу цеоліту за реалізації його властивостей як активної мінеральної добавки та оптимізації гранулометричного складу на рівні мезоструктури.
  Повний текст PDF - 560.399 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соболь Х.
  • Марків Т.
  • Петровська Н.
  • Гуняк О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соболь Х. С. Активність полідисперсних мінеральних компонентів та їх роль у формуванні структури та міцності цементів / Х. С. Соболь, Т. Є. Марків, Н. І. Петровська, О. М. Гуняк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 175-182. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соболь Христина Степанівна (технічні науки)
  • Марків Тарас Євгенович (технічні науки)
  • Гуняк Олексій Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського