Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Соболь Х. С. 
Аналіз ефективності використання тонкомеленого доменного гранульованого шлаку в бетоні / Х. С. Соболь, Т. Є. Марків, Н. І. Петровська, В. В. Гідей // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 169-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_25
Розглянуто резерви підвищення гідравлічної активності доменного гранульованого шлаку (ГШ) в складі портландцементу та показано необхідність збільшення тонини помолу для активізації його гідравлічних властивостей. Показано, що в результаті збільшення питомої поверхні пришвидшуються процеси сульфатно-лужної активації шлаку з утвореннням додаткової кількості структурноактивних гідратних фаз. Розглянуто питання доцільності й ефективності окремого розмелювання доменного ГШ із подальшим введенням його до бетонної суміші замість частини портландцементу. Встановлено, що бетони з добавкою меленого ГШ за швидкістю тверднення в початковий період поступаються бетонам на бездобавочному цементі, але у віці 28 діб досягають марочної міцності і продовжують активно тверднути в пізніші терміни. Використання золи винесення в бетоні як альтернативи тонко-меленому шлаку є менш ефективним. Показано, що використання в бетоні тонко-меленого доменного ГШ забезпечує економію 15 - 20 мас. % портландцементу за гарантованих показників міцності.Розглянуто резерви підвищення гідравлічної активності доменного гранульованого шлаку (ГШ) в складі портландцементу та показано необхідність збільшення тонини помолу для активізації його гідравлічних властивостей. Показано, що в результаті збільшення питомої поверхні пришвидшуються процеси сульфатно-лужної активації шлаку з утвореннням додаткової кількості структурноактивних гідратних фаз. Розглянуто питання доцільності й ефективності окремого розмелювання доменного ГШ із подальшим введенням його до бетонної суміші замість частини портландцементу. Встановлено, що бетони з добавкою меленого ГШ за швидкістю тверднення в початковий період поступаються бетонам на бездобавочному цементі, але у віці 28 діб досягають марочної міцності і продовжують активно тверднути в пізніші терміни. Використання золи винесення в бетоні як альтернативи тонко-меленому шлаку є менш ефективним. Показано, що використання в бетоні тонко-меленого доменного ГШ забезпечує економію 15 - 20 мас. % портландцементу за гарантованих показників міцності.
  Повний текст PDF - 296.53 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соболь Х.
  • Марків Т.
  • Петровська Н.
  • Гідей В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соболь Х. С. Аналіз ефективності використання тонкомеленого доменного гранульованого шлаку в бетоні / Х. С. Соболь, Т. Є. Марків, Н. І. Петровська, В. В. Гідей // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 169-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соболь Христина Степанівна (технічні науки)
  • Марків Тарас Євгенович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського