Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Сидор Н. І. 
Дослідження властивостей інженерних цементуючих композитів / Н. І. Сидор // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 162-168. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_24
Підвищення фізико-механічних властивостей та тріщиностійкості цементуючих композитів при експлуатації будівель і споруд є актуальною проблемою в інженерній практиці. З цією метою розроблено спеціальний клас дисперсно-армованих матеріалів - інженерні цементуючі композити (engineered cementitious composites - ЕСС). показано, що і застосуванням дисперсних волокон можна збільшити міцність на згин ЕСС на 40 %, а додаткову заміну золи винесення на метакаолін - ще на 23 %. Стандартна міцність на стиск модифікованих цементуючих композитів становить 86,7 МПа. Доведено, що дисперсне армування поліпропіленовою фіброю та часткова заміна золи винесенння метакаоліном підвищує тріщиностійкість композитів, оцінену за критичним коефіцієнтом інтенсивності напружень, через 7 і 28 діб у 1,2 разу у порівнянні зі складом без метакаоліну. Розроблені інженерні цементуючі композити з добавкою метакаоліну характеризуються зменшенням відкритої пористості на 35 %, умовного коефіцієнта розміру пор у 3,4 разу у порівнянні з базовим композитом.Підвищення фізико-механічних властивостей та тріщиностійкості цементуючих композитів при експлуатації будівель і споруд є актуальною проблемою в інженерній практиці. З цією метою розроблено спеціальний клас дисперсно-армованих матеріалів - інженерні цементуючі композити (engineered cementitious composites - ЕСС). показано, що і застосуванням дисперсних волокон можна збільшити міцність на згин ЕСС на 40 %, а додаткову заміну золи винесення на метакаолін - ще на 23 %. Стандартна міцність на стиск модифікованих цементуючих композитів становить 86,7 МПа. Доведено, що дисперсне армування поліпропіленовою фіброю та часткова заміна золи винесенння метакаоліном підвищує тріщиностійкість композитів, оцінену за критичним коефіцієнтом інтенсивності напружень, через 7 і 28 діб у 1,2 разу у порівнянні зі складом без метакаоліну. Розроблені інженерні цементуючі композити з добавкою метакаоліну характеризуються зменшенням відкритої пористості на 35 %, умовного коефіцієнта розміру пор у 3,4 разу у порівнянні з базовим композитом.
  Повний текст PDF - 537.753 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидор Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидор Н. І. Дослідження властивостей інженерних цементуючих композитів / Н. І. Сидор // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 162-168. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_24.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського