Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Позняк О. Р. 
Перспективи виробництва теплоізоляційного ніздрюватого бетону на основі композиційних в’яжучих / О. Р. Позняк, І. В. Луцюк, Я. Б. Якимечко, В. М. Мельник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 146-153. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_22
Показано, що вирішення проблеми енергозбереження об'єктів житлово-громадського призначення є можливим завдяки зростанню виробництва та використанню ніздрюватого бетону як ефективного теплоізоляційного та конструкційно-теплоізоляційного матеріалу, що забезпечує реалізацію концепції сталого розвитку України. Встановлено, що однією з найактуальніших проблем технології теплоізоляційних і конструкційно-теплоізоляційних ніздрюватих бетонів є зниження їх середньої густини з одночасним забезпеченням необхідних значень міцності та інших експлуатаційних властивостей. Це передбачає розроблення оптимальних рецептурних складів газобетонних сумішей для ніздрюватих бетонів неавтоклавного тверднення, технологічних параметрів їх виробництва. Аргументовано вибір складів ніздрюватих бетонів неавтоклавного тверднення, що забезпечує створення оптимальної мікроструктури матеріалу, зменшення макропористості та підвищення тріщиностійкості, зміцнення контактних зон цементного каменю і наповнювачів завдяки спрямованому застосуванню ефективних хімічних модифікаторів і високоякісної сировини, використання високодисперсних цементуючих матеріалів із високою гідравлічною активністю.Показано, що вирішення проблеми енергозбереження об'єктів житлово-громадського призначення є можливим завдяки зростанню виробництва та використанню ніздрюватого бетону як ефективного теплоізоляційного та конструкційно-теплоізоляційного матеріалу, що забезпечує реалізацію концепції сталого розвитку України. Встановлено, що однією з найактуальніших проблем технології теплоізоляційних і конструкційно-теплоізоляційних ніздрюватих бетонів є зниження їх середньої густини з одночасним забезпеченням необхідних значень міцності та інших експлуатаційних властивостей. Це передбачає розроблення оптимальних рецептурних складів газобетонних сумішей для ніздрюватих бетонів неавтоклавного тверднення, технологічних параметрів їх виробництва. Аргументовано вибір складів ніздрюватих бетонів неавтоклавного тверднення, що забезпечує створення оптимальної мікроструктури матеріалу, зменшення макропористості та підвищення тріщиностійкості, зміцнення контактних зон цементного каменю і наповнювачів завдяки спрямованому застосуванню ефективних хімічних модифікаторів і високоякісної сировини, використання високодисперсних цементуючих матеріалів із високою гідравлічною активністю.
  Повний текст PDF - 406.868 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Позняк О.
  • Луцюк І.
  • Якимечко Я.
  • Мельник В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Позняк О. Р. Перспективи виробництва теплоізоляційного ніздрюватого бетону на основі композиційних в’яжучих / О. Р. Позняк, І. В. Луцюк, Я. Б. Якимечко, В. М. Мельник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 146-153. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Позняк Оксана Романівна (технічні науки)
  • Луцюк Ірина Володимирівна (технічні науки)
  • Якимечко Ярослав Богданович (технічні науки)
  • Мельник Вікторія Миколаївна (технічні науки)
  • Мельник Василь Миколайович (національна безпека)
  • Мельник Володимир Миколайович (технічні науки)
  • Мельник Володимир Мирославович (1963–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського