Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Качмар І. З. 
Особливості використання водопроникних удосконалених покриттів для управління дощовим стоком / І. З. Качмар, В. М. Жук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 68-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_12
В умовах різкого зростання площ урбанізованих водонепроникних територій, питання управління поверхневим стоком є особливо актуальним. Для вирішення цієї проблеми розроблено та досліджено цілу низку методів, що базуються на накопиченні, тимчасовому затриманні та фільтрації дощового стоку. Використання водопроникних удосконалених покриттів (ВУП) - це ефективний метод регулювання поверхневого стоку, поширений у закордонній практиці, що надає змогу зменшити поверхневий стік, забезпечує його часткове очищення, покращує безпеку руху на дорогах. Проаналізовано ефективність управління дощовим стоком за допомогою водопроникних удосконалених покриттів. Проаналізовано основні конструктивні особливості влаштування систем ВУП для грунтів різної проникності. Розглянуто типовий склад пористого бетону та проаналізовано його основні фізико-механічні та гідравлічні характеристики. Окреслено оптимальні діапазони зміни міцності на стиск пористих бетонів (5 - 30 МПа), об'ємної пористості (15 - 25 %) і коефіцієнта фільтрації (2 - 5,4 мм/с), що підтверджено у ході експериментальних досліджень (коефіцієнт вільної фільтрації - 7,4 - 23,0 мм/с за об'ємної пористості зразків 0,189 - 0,349 і міцності на стиск 4,04 - 13,85 МПа). Проаналізовано можливий вплив холодних кліматичних умов і процесу кольматації на функціонування водопроникних удосконалених покриттів.В умовах різкого зростання площ урбанізованих водонепроникних територій, питання управління поверхневим стоком є особливо актуальним. Для вирішення цієї проблеми розроблено та досліджено цілу низку методів, що базуються на накопиченні, тимчасовому затриманні та фільтрації дощового стоку. Використання водопроникних удосконалених покриттів (ВУП) - це ефективний метод регулювання поверхневого стоку, поширений у закордонній практиці, що надає змогу зменшити поверхневий стік, забезпечує його часткове очищення, покращує безпеку руху на дорогах. Проаналізовано ефективність управління дощовим стоком за допомогою водопроникних удосконалених покриттів. Проаналізовано основні конструктивні особливості влаштування систем ВУП для грунтів різної проникності. Розглянуто типовий склад пористого бетону та проаналізовано його основні фізико-механічні та гідравлічні характеристики. Окреслено оптимальні діапазони зміни міцності на стиск пористих бетонів (5 - 30 МПа), об'ємної пористості (15 - 25 %) і коефіцієнта фільтрації (2 - 5,4 мм/с), що підтверджено у ході експериментальних досліджень (коефіцієнт вільної фільтрації - 7,4 - 23,0 мм/с за об'ємної пористості зразків 0,189 - 0,349 і міцності на стиск 4,04 - 13,85 МПа). Проаналізовано можливий вплив холодних кліматичних умов і процесу кольматації на функціонування водопроникних удосконалених покриттів.
  Повний текст PDF - 449.539 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Качмар І.
  • Жук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Качмар І. З. Особливості використання водопроникних удосконалених покриттів для управління дощовим стоком / І. З. Качмар, В. М. Жук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Теорія і практика будівництва. - 2019. - № 912. - С. 68-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPTPB_2019_912_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жук Володимир Михайлович (технічні науки)
  • Жук Віталій Миколайович (1979–) (національна безпека)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського