Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Еліас Р. М. 
Вбудований контроль пристроїв для опрацювання елементів розширених полів Галуа / Р. М. Еліас, В. С. Глухов, М. Рахма, І. М. Жолубак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Комп’ютерні системи та мережі. - 2018. - № 905. - С. 64-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPKSM_2018_905_11
Двійкові коди елементів розширених полів Галуа є надлишковими, частина з них ніколи не з'являються при нормальній роботі пристроїв опрацювання елементів таких полів. Невикористані (заборонені) кодові комбінації можна задіяти для робочого діагностування (вбудованого контролю) цих пристроїв. Ознакою помилки буде поява будь-якої забороненої комбінації. Порівняно різні розширені поля Галуа за можливістю організації робочого діагностування; визначено поля, які якнайкраще забезпечують його проведення. Зазначено, що для кодів елементів полів Галуа не існує бітів, які мають суворо різні значення в дозволених і заборонених кодах. Можливість діагностування запропоновано оцінювати відношенням кількості заборонених комбінацій до загальної кількості комбінацій або кількості дозволених комбінацій. Для досягнення найбільшого ефекту діагностування рекомендується використовувати поля з характеристиками, які є першим простим числом, більшим за степінь 2. З погляду ціни діагностування, найкращим є поле GF(3m), для якого необхідно визначати лише одну заборонену кодову комбінацію, що забезпечує виявлення усіх заборонених кодів. З використанням розглянутих полів Галуа GF(dm) мінімальна кодова відстань для кодів кожної цифри коду дорівнює 1. Це вказує на те, що виявити 100 % усіх навіть поодиноких помилок у роботі розглянутих пристроїв запропонованим способом неможливо. Пошук логічного виразу для позначення помилки грунтується на поділі групи послідовних заборонених кодів на підгрупи. Для кожної підгрупи розряди її кодів ділять на дві частини так, щоб старші розряди кожного коду з підгрупи залишалися незмінними, а молодші - пробігали всі значення від 0...0 до 1...1. Тоді до мінімізованого логічного виразу помилки у цій підгрупі кодів увійдуть тільки незмінні старші розряди. Апаратна складність запропонованого методу квадратично залежить від кількості бітів, якими кодується один розряд коду елементів розширених полів Галуа.
  Повний текст PDF - 226.881 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Еліас Р.
  • Глухов В.
  • Рахма М.
  • Жолубак І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Еліас Р. М. Вбудований контроль пристроїв для опрацювання елементів розширених полів Галуа / Р. М. Еліас, В. С. Глухов, М. Рахма, І. М. Жолубак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Комп’ютерні системи та мережі. - 2018. - № 905. - С. 64-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPKSM_2018_905_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Еліас Родріг Метрі (технічні науки)
  • Глухов Валерій Сергійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського