Наукова періодика України Вісник Львівського університету


Меженська О. 
Використання афінної хроматографії для виявлення протеїнів, які проявляють спорідненість до тіаміну / О. Меженська, О. Музичка, А. Вовк, Ю. Пархоменко // Вісник Львівського університету. Серія біологічна. - 2016. - Вип. 73. - С. 160-165. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VLNU_biol_2016_73_39
Афінна хроматографія з подальшою ідентифікацією селективно зв'язаних протеїнів є ефективним засобом виявлення нових біологічно значущих молекулярних взаємодій. Використовуючи цей метод раніше (Mkrtchyan et al., 2015) було ідентифіковано нові протеїни - мішені для тіаміну, серед яких, зокрема, наявні ензими малатдегідрогеназа та глутаматдегідрогеназа і кілька інших протеїнів. З метою з'ясування специфічності взаємодії цих протеїнів з тіаміном було синтезовано 2 афінних сорбенти - з тіаміном як лігандом (т-АС) і без тіаміну. Порівняльне дослідження здатності деяких протеїнів з екстрактів мозку ссавців зв'язуватися у процесі афінної хроматографії на цих сорбентах показало відмінності у спектрах елюйованих протеїнів. Результати свідчать, що малатдегідрогеназа і глутаматдегідрогеназа, а також протеїни, що демонструють тіамінмонофосфатазну, тіаміндифосфатазну, гуанозиндифосфатазну, гуанозинтрифосфатазну й інозинмонофосфатазну активності, зв'язуються тільки з т-АС, що свідчить про специфічність їх взаємодії з тіаміном. Ці дані будуть корисними у з'ясуванні некоензимних функцій вітаміну B1.
  Повний текст PDF - 621.486 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Меженська О.
  • Музичка О.
  • Вовк А.
  • Пархоменко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Меженська О. Використання афінної хроматографії для виявлення протеїнів, які проявляють спорідненість до тіаміну / О. Меженська, О. Музичка, А. Вовк, Ю. Пархоменко // Вісник Львівського університету. Серія біологічна. - 2016. - Вип. 73. - С. 160-165. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VLNU_biol_2016_73_39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Меженська Ольга Олександрівна (біологічні науки)
  • Вовк Андрій Іванович (1952–) (хімічні науки)
  • Вовк Анатолій Миколайович (1937–) (біологічні науки)
  • Пархоменко Юлія Михайлівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського