Наукова періодика України Вісник Львівського університету


Клепач Г. 
Оцінка способів рекультивації насипів Бориславського озокеритового родовища / Г. Клепач, Г. Кречківська, Л. Іскович, С. Волошанська // Вісник Львівського університету. Серія біологічна. - 2015. - Вип. 70. - С. 100-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VLNU_biol_2015_70_14
Проаналізовано способи рекультивації едафотопу нових насипів Бориславського озокеритового родовища (БОР) за фенологічними показниками культивованих рослин (Lupinus albus L., Trifolium hybridum L., Dactylis glomerata L., Lolium multiflorum westerwoldicum) і чисельністю мікробіоти. Рекультивацію здійснено шляхом внесення у підготовлені ділянки едафотопу БОР площею 1 м<^>2 різних меліорантів (осадів стічних вод, компосту, перегною чи тирси) у кількості 10, 20 чи 30 л/м<^>2, на які висівали культури рослин. За даними 2013 і 2014 рр. встановлено, що найкраща схожість насіння, ріст і розвиток рослин та достовірно висока чисельність мікробіоти були на ділянках із різним вмістом перегною. З'ясовано, що рекультивація едафотопу БОР різним вмістом меліорантів, але не тирсою, сприяє значному збільшенню як продуктивності рослин, так і чисельності мікробіоти на першому році. На другому році продуктивність рослин на більшості ділянок зростає, а чисельність мікробіоти зменшується, але не з різним вмістом перегною: на цих ділянках кількість мікроорганізмів зростає, особливо за культивування T. hybridum.
  Повний текст PDF - 565.79 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Клепач Г.
  • Кречківська Г.
  • Іскович Л.
  • Волошанська С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Клепач Г. Оцінка способів рекультивації насипів Бориславського озокеритового родовища / Г. Клепач, Г. Кречківська, Л. Іскович, С. Волошанська // Вісник Львівського університету. Серія біологічна. - 2015. - Вип. 70. - С. 100-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VLNU_biol_2015_70_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Павлішко Галина Миколаївна (біологічні науки)
  • Кречківська Галина Володимирівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського