Наукова періодика України Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Weston Ch. 
The decline and fall of British power / Ch. Weston // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Політологія. Соціологія. Право. - 2018. - № 1. - С. 34-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_soc_2018_1_8
Мета роботи - пояснення занепаду й падіння могутності Британії. У той час як Великобританія демонструє низку показників, які свідчать про її міць, стверджено, що ці показники можуть не розкривати всю масштабність падіння британської влади протягом певного періоду часу, що було підкреслено результатом чергового референдуму в березні - червні 2016 року. Як аналітичний інструмент застосовується теорія джерел соціальної влади Майкла Манна. Розглянуто межі між різними джерелами соціальної влади. Зокрема, звертається увага на п'яте джерело, зазначене М. Манном, - "лідерство", а також на те, що британські джерела соціальної влади були особливо ослаблені за уряду Д. Кемерона та травневого референдуму. Робота є першою в серії, присвяченій вивченню падіння й занепаду влади/потужності Британії з 1945 року.Проаналізовано за допомогою джерел соціальної влади Манна курс та поведінку на політичній арені Великої Британії в період з 1945 по 1963 роки, коли вступ Великої Британії до Європейської економічної спільноти був заветований Президентом Франції де Голем. Опираючись на п'яте джерело соціальної влади описане Манном, в аналізі розглядаються британські політичні лідери в зазначений період з особливим акцентом на Атлі та Макміллі, які суттєво вплинули на потугу Великої Британії в цей період. Як наслідок війни, Великобританія стикнулася із процесами деколонізації, зокрема змаганнями Індії за незалежність, а також намагалася підтримати свій вплив на Близькому Сході та у Південно-Східній Азії. Однак Великобританія потрапила у залежність від американської допомоги за планом Маршала. Не зважаючи на певні успіхи у створенні системи безпеки та економічної координації із європейськими країнами, Британії не вдалося досягти створення "близького" проекту Європи. Ця невдала спроба продемонструвати лідерство мала доленосні наслідки - нездатність грати будь-яку роль у грі, встановленій іншими великими економічними силами. Робота є другою у серії, присвяченій вивченню падіння та занепаду влади Британії з 1945 року.
  Повний текст PDF - 282.835 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Weston C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Weston Ch. The decline and fall of British power / Ch. Weston // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Політологія. Соціологія. Право. - 2018. - № 1. - С. 34-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_soc_2018_1_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського