Наукова періодика України Вісник Київського політехнічного інституту


Скицюк В. І. 
Засади моделювання просторової похибки для верстатів з CNC. Частина 1 / В. І. Скицюк // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія : Приладобудування. - 2015. - Вип. 49. - С. 127-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_prylad_2015_49_21
У попередній низці статей [1, 2] вже розглядалися точка, крапка та риска як технологічні елементи впливу на загальну точність реалізації виробу. Було показано, яким чином технологічний фантом (ТФ) точки перетворюється на реальну крапку, як елемент відліку. Риска, як технологічний елемент, є низка крапок, з'єднаних за визначеним законом, а тому її можна розглядати як крапку з певним подовженням. Наразі, стаття присвячена польовим структурам похибок у класичній системі координат. Водночас, розглянуто дві системи координат. Одна система координат є уявною, тобто ТФ якої не має ніяких похибок. Друга система координат є реальною, яка є пристайною з уявною. Такі об'єкти, як точка, крапка, риска, потрапляючи у реальну координатну систему з уявної, одержують певні спотворення. Але при цьому самі вносять певні спотворення у загальну систему відліку. Цим технологічним елементам притаманні такі властивості польових структур як ротор, дивергенція, градієнт та інше.У попередній низці статей [1, 2, 3] вже розглядалися точка, крапка та риска як технологічні елементи впливу на загальну точність реалізації виробу. Показано, яким чином утворюється геометрія цих елементарних фігур та який вплив вони мають як елементи відліку координат та розмірів. Було показано також, яким чином утворюються поля похибок у реальних координатних системах. Визначено поняття про уявну координатну систему та її зв'язок з реальною. Показано наявність функції реалізації та її вплив на кінцевий продукт виробництва. Розглянуто фізико-математичне підгрунтя утворення поля похибок та який вплив на нього мають точка, крапка, риска та лінія як елементи формотворення координат.
  Повний текст PDF - 597.434 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скицюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скицюк В. І. Засади моделювання просторової похибки для верстатів з CNC. Частина 1 / В. І. Скицюк // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія : Приладобудування. - 2015. - Вип. 49. - С. 127-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_prylad_2015_49_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скицюк Володимир Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського