Наукова періодика України Вісник Київського політехнічного інституту


Скицюк В. І. 
Особливості характеристик абстрактних сутностей у процесі їх взаємодії. Частина 2. Гравітаційні польові структури абстрактної сутності / В. І. Скицюк, Т. Р. Клочко // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Сер. : Приладобудування. - 2013. - Вип. 46. - С. 160-169. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_prylad_2013_46_25
Розглянуто моделювання фізичного існування абстрактних сутностей та їх зон присутності. Зокрема, це обумовлене проблемами розвитку медичних технічних засобів щодо визначення особливостей процесів взаємодії об'єктів технічного, біологічного, хімічного тощо походження. Проведене дослідження показало функційні зв'язки процесів їх взаємодії між собою, із зовнішніми впливами, а також відчутниками, які призначені для реєстрації зміни характеристик стану певних об'єктів. Показані у роботі моделі можуть бути фундацією під час визначення межових критеріїв чутливості абстрактних сутностей до взаємного впливу в процесі існування. Цей багатокритеріальний підхід є важливим для розуміння дії технічних об'єктів на біологічні з огляду на енергетичні та спектральні особливості саме об'єкту, зовнішніх подразників та їх зон присутності, що взаємодіють між собою. Надалі дослідження стосуються особливостей цих взаємодій за динамічним станом, зокрема для з'ясування впливу на біологічні об'єкти зовнішніх подразників, зокрема фізіотерапевтичні випромінювання, фармакологічні засоби під час застосування їх окремо, а також інтегровано в комплексі діагностичних і лікувальних дій; впливу технічних об'єктів на технічні, наприклад у технологічних процесах під час виготовлення деталей приладів.Розглянуто моделювання взаємодій біотехнічних об'єктів (БТО) із гравітаційними польовими структурами інших абстрактних сутностей. Всі об'єкти, які знаходяться у зоні присутності земної кулі, взаємодіють із її польовими структурами. Якби не було подібної взаємодії між звичайними об'єктами, стосовно польових структур земної кулі як астрономічного об'єкта, то вони взагалі не мали можливості до існування. Оскільки кожний об'єкт має свою польову структуру, яка взаємодіє із польовими структурами Землі, то її виникнення та існування повністю залежне від взаємодії внутрішніх і зовнішніх польових структур інших чинників. Водночас, взаємодія внутрішніх і зовнішніх польових структур відносно системи координат біологічного (біотехнічного) об'єкта призводить до того, що цьому об'єкту необхідно певним чином реагувати на зміни зовнішніх польових структур інших чинників (фізичні поля діагностичного та лікувального обладнання, фармакологічні речовини тощо). Як наслідок, швидкість реакції об'єкта на зовнішній вплив буде визначати його стан, що може бути покладено в основу принципів діагностики та захисту БТО під час лікування. Розглянуто інформаційні ознаки польових структур існування БТО у навколишньому середовищі у разі взаємодії із гравітаційними полями зовнішніх подразників. Обгрунтовано моделі польових структур, у яких система БТО перебуває на поверхні земної кулі, для подальшого їх використання в інформаційній технології діагностики та лікування.
  Повний текст PDF - 224.905 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скицюк В.
  • Клочко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скицюк В. І. Особливості характеристик абстрактних сутностей у процесі їх взаємодії. Частина 2. Гравітаційні польові структури абстрактної сутності / В. І. Скицюк, Т. Р. Клочко // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Сер. : Приладобудування. - 2013. - Вип. 46. - С. 160-169. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_prylad_2013_46_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скицюк Володимир Іванович (технічні науки)
  • Клочко Тетяна Реджинальдівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського