Наукова періодика України Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"


Харжевський В. О. 
Синтез важільних прямолінійно-напрямних механізмів з використанням п’ятикратних вузлів інтерполяції / В. О. Харжевський // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія : Машинобудування. - 2015. - № 3. - С. 30-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_mash_2015_3_6
Розроблено числовий метод вибору величини ділянки наближення в напрямних механізмах, на базі якого створено числово-аналітичну методику синтезу прямолінійно-напрямних механізмів та механізмів з зупинкою вихідної ланки з використанням точок Болла на базі шарнірного чотириланкового механізму. Встановлено недоцільність вибору величини ділянки наближення методом найкращого наближення за Чебишевим та за наявності п'яти точок межових відхилень. Знайдено новий вид особливих точок шатунної площини, названих точками розпрямлення 4-го порядку, визначено їх переваги. Розроблено числово-аналітичну методику синтезу даних механізмів. Визначено геометричні параметри та розкрито межі існування механізмів точок Болла та точок розпрямлення 4-го порядку за заданою тривалістю зупинки вихідної ланки, що дозволяє проводити їх оптимізаційний синтез за певними критеріями. Синтезовано та досліджено механізми, побудовані на базі двокривошипних механізмів, запропоновано метод зміни тривалості зупинки вихідної ланки, що дозволяє проводити регулювання у досить широких межах, визначено його переваги перед існуючими методами. Здійснено моделювання роботи синтезованих механізмів, на підставі одержаних результатів підтверджено правильність проведених розрахунків та працездатність спроектованих механізмів.Розглянуто метод синтезу важільних прямолінійно-напрямних механізмів, які побудовано на базі шарнірного чотириланкового механізму з використанням методів кінематичної геометрії 5-ти нескінченно близьких положень шатунної площини. Метод передбачає знаходження п'ятикратних вузлів інтерполяції шатунної кривої з прямою лінією і точок Чебишева, що відповідає випадку дотику 4-го порядку прямої лінії до шатунної кривої механізму. Це надає змогу проводити проектування важільних механізмів, шатунні криві яких в деякому околі від знайденого вузла інтерполяції наближаються з високою точністю до прямої лінії. Синтез проводиться за заданими довжинами ланок механізму.
  Повний текст PDF - 1.197 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Харжевський В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Харжевський В. О. Синтез важільних прямолінійно-напрямних механізмів з використанням п’ятикратних вузлів інтерполяції / В. О. Харжевський // Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія : Машинобудування. - 2015. - № 3. - С. 30-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKPI_mash_2015_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Харжевський В'ячеслав Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського