Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Саксонов С. Г. 
Особливості та тенденції кадрового забезпечення офтальмологічної служби України / С. Г. Саксонов, Т. С. Грузєва, О. П. Вітовська // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 3. - С. 221-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_40
Мета роботи - провести оцінку сучасного стану кадрового забезпечення офтальмологічної служби, її особливостей та тенденцій для обгрунтування напрямів її удосконалення. Впродовж 2005 - 2014 рр. відбулося зменшення абсолютної чисельності лікарів офтальмологічного профілю в Україні, у т.ч. дитячих офтальмологів. Забезпеченість населення України лікарями офтальмологічного профілю скоротилася на 8,6 % і становила у 2014 р. 0,74 на 10 тис. Забезпеченість дитячими офтальмологами збільшилася на 20,0 % унаслідок більш швидких темпів зменшення чисельності дитячого населення порівняно зі скороченням посад лікарів. Установлено різноспрямовані тенденції на регіональному рівні до скорочення забезпеченості населення офтальмологами в 9 областях і зростання - в 15 адміністративних територіях. Відмінності в кадровому забезпеченні населення окремих областей офтальмологами досягали 8,9 разу, дитячими офтальмологами - 7,3 разу. Найшвидшими темпами зростала кадрова забезпеченість офтальмологічної служби в Київській та низці областей Західного регіону. Показники укомплектованості штатних посад офтальмологів впродовж десятилітнього періоду зменшилися з 94,4 % до 90,25 %, у т.ч. основними працівниками - з 88,9 % до 88,2 %. Кваліфікаційний рівень фахівців офтальмологічного профілю залишився високим, 77,2 % офтальмологів мали кваліфікаційну категорію, у т.ч. 52,9 % вищу, 32,0 % - першу, 15,1 % - другу. Висновки: виявлені особливості та тенденції кадрового забезпечення офтальмологічної служби на національному та регіональному рівні потребують поглибленого аналізу причин для обгрунтування заходів з оптимізації.
  Повний текст PDF - 483.79 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Саксонов С.
 • Грузєва Т.
 • Вітовська О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Саксонов С. Г. Особливості та тенденції кадрового забезпечення офтальмологічної служби України / С. Г. Саксонов, Т. С. Грузєва, О. П. Вітовська // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 3. - С. 221-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_40.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Грузєва Тетяна Степанівна (медичні науки)
 • Вітовська Оксана Петрівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського