Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Романів О. П. 
Раннє виявлення розладів спектра аутизму: роль у громадському здоров'ї та стан справ у Закарпатській області / О. П. Романів, К. М. Погоріляк // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 3. - С. 216-220. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_39
Мета роботи - оцінити рівень раннього виявлення розладів спектра аутизму в Закарпатській області через розгляд статистичних даних; здійснити огляд процедур скринінгу, оцінених у наукових дослідженнях по всій Європі, розглянуто методологічні проблеми. Опрацьовано ресурси УКПМД "РAC" (2015); NICE CG 128 (2011); NICE CG 142 (2012); Community Report ADDM (2016.); Звітність про захворювання осіб з розладами психіки та поведінки за 2016 р. у Закарпатській області. В 1 дитини з 2223 (0,44 на 1000) у Закарпатській області встановлено діагноз "Розлад спектра аутизму", поширеність становить 0,1 % серед усього населення Закарпатської області. Порівнявши ці дані з даними світової статистики, зрозуміло, що діагностика аутизму в Закарпатті перебуває в стані становлення. Раннє виявлення здійснюється через систематичне спостереження розвитку, яка являє собою комплексну діагностичну оцінку нейророзвитку дитини та її поведінки. Зважаючи на важливість раннього виявлення, а також високі показники поширеності, фахівцям у галузі охорони здоров'я настійливо рекомендується зрозуміти важливість скринінгу. Загальне використання скринінгових інструментів не може базуватись виключно на рівні внутрішньої валідності кожного, оскільки скринінгові інструменти можуть виконуватися по-різному залежно від певних чинників у різних умовах. Необхідно розуміти, що вибір інструменту має бути обгрунтований показниками достовірності, дані слід інтерпретувати з обережністю, враховувати, що на результати скринінгу впливають різні чинники. Тому рекомендується більш експансивний і збалансований спосіб оцінки методів скринінгу, який бере до уваги всі чинники, що можуть впливати на результати скринінгу. Враховуючи ці відмінності, простежено десять факторів, які можуть вплинути на результати скринінгу. Висновки: незважаючи на те, що неможливо зробити однозначні висновки про те, які процедури скринінгу є найбільш ефективними, цей аналіз може полегшити вибір методу скринінгу, який найкращим чином відповідає конкретній ситуації, а це, своєю чергою, може в кінцевому підсумку поліпшити ранні процедури виявлення розладів спектра аутизму. На територіях з низьким рівнем організації охорони здоров'я необхідно об'єднати зусилля навколо первинної медичної допомоги, де на вже сформованій плановій системі обстеження дитини мають стати доступними та бути рутинними інструменти скринінгу на розлади спектра аутизму і/або інших порушень розвитку.
  Повний текст PDF - 468.473 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романів О.
  • Погоріляк К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романів О. П. Раннє виявлення розладів спектра аутизму: роль у громадському здоров'ї та стан справ у Закарпатській області / О. П. Романів, К. М. Погоріляк // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 3. - С. 216-220. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романів Олександр Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського