Ціборовський О. М. 
Київська єврейська лікарня як зразок закладу громадської медицини / О. М. Ціборовський, В. М. Сорока // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 3. - С. 99-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_3_20
Мета роботи - показати діяльність такої оригінальної форми медичної допомоги, як Київська єврейська лікарня. За ініціативи єврейської громади м. Києва в 1862 р. офіційно відкрита єврейська лікарня на 20 ліжок, яка спочатку утримувалася на добровільні пожертви і прибутки з "коробочного збору". Поступово за кошти єврейських купців та підприємців вона розширялася, а в 1891 р. МВС затверджено її новий статут. За ним вона підпорядковувалася МВС, а головою ради лікарні був призначений губернський лікарський інспектор. З часом у ній були відкриті відділення внутрішніх та нервових хвороб, хірургічне, очне, венеричних та шкірних хвороб, вуха, горла і носа, дитяче, акушерське і гінекологічне - разом на 190 ліжок, а також амбулаторія та аптека. Висновки: київська єврейська лікарня стала однією з найбільших у місті та відносилася до добродійних лікарень, які мали громадський характер, але щороку від 69,8 % до 53,8 % витрат на неї (в середньому за 1892 - 1901 рр. - 57,4 %) давала міська управа.
  Повний текст PDF - 540.076 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ціборовський О.
  • Сорока В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ціборовський О. М. Київська єврейська лікарня як зразок закладу громадської медицини / О. М. Ціборовський, В. М. Сорока // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 3. - С. 99-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_3_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського