Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Міцода Р. М. 
Прогнозування акушерських ускладнень у жінок із коінфекцією ХГС/ВІЛ / Р. М. Міцода // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 1-2. - С. 147-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_1-2_32
Мета роботи - проаналізувати перебіг гестаційного процесу жінок із коінфекцією ХГС/ВІЛ і раннього неонатального періоду їхніх новонароджених, для прогнозування й попередження акушерських ускладнень. Проаналізовано перебіг гестаційного процесу жінок і раннього неонатального періоду їх новонароджених у 63 роділь із коінфекцією ХГС/ВІЛ, а також у 100 жінок, які народжували у фізіологічному відділенні. Використано клініко-лабораторні, інструментальні та статистичні методи дослідження. Статистично вагомими факторами, які визначали виникнення акушерських ускладнень, були: вік 31 - 35 років (t = 2,07); плацентарна дисфункція (t = 1,63); тривалість гепатиту понад 10 років (t = 1,44); ожиріння (t = 1,44); підвищення АсАТ більше 3 норм (t = 1,44); підвищення АсАТ до 3 норм (t = 1,44); зростання АлАТ більше 3 норм (t = 1,44); пізнє взяття на облік (t = 1,44); самовільний викидень в анамнезі (t = 1,25); зниження CD 4 (t = 1,25); гепатомегалія (t = 1,01); зростання білірубіну до 100 мкмоль/л (t = 1,01); прееклампсія (t = 1,01). Висновки: встановлені фактори є визначальними у виникненні акушерських ускладнень у вагітних із поєднанням ХГС/ВІЛ.Мета роботи - простежити перебіг вагітності, пологів, післяродового періоду у жінок з вперше виявленою реплікативною активністю гепатиту В під час вагітності та ранній неонатальний період їх новонароджених для прогнозування та попередження акушерських ускладнень. Проведене обстеження 43 жінок, які страждали на гострий гепатит В протягом вагітності та їх новонароджених і 100 соматично здорових жінок та їх новонароджених. Усі жінки з вперше виявленою реплікативною активністю збудника гепатиту В під час вагітності були поділені на дві групи: з акушерськими ускладненнями в пологах та без патологічних акушерських змін протягом родового акту. На основі аналізу 54 факторів відібрали 12 найбільш значущих факторів для прогнозування виникнення акушерських ускладнень в пологах саме для жінок з вперше виявленою реплікативною активністю ГВ під час гестації. Ймовірність виникнення акушерських ускладнень статистично вірогідно (р << 0,05) збільшується у міру зростання ступеня ризику. При I ступені ризику ймовірність виникнення акушерських ускладнень не перевищує 21,1 %, тоді як вже при II ступені він сягає 66,7 % (р << 0,05).
  Повний текст PDF - 579.121 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Міцода Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Міцода Р. М. Прогнозування акушерських ускладнень у жінок із коінфекцією ХГС/ВІЛ / Р. М. Міцода // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 1-2. - С. 147-151. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_1-2_32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Міцода Роман Миронович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського