Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Вежновець Т. А. 
Синдром емоційного вигорання в медичних працівників хірургічних відділень із позиції кадрового менеджменту / Т. А. Вежновець, В. Д. Парій // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 1-2. - С. 41-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_1-2_11
Мета роботи - визначити особливості формування синдрому емоційного вигорання в лікарів і медичних сестер хірургічного відділення. Проведено психологічне дослідження серед 54 лікарів і 52 медичних сестер хірургічного відділення за методикою діагностики рівня емоційного вигорання Бойка В. В. Частота виявлення синдрому емоційного вигорання в медичних сестер становила 50,0 +- 6,9 %, у лікарів - 62,5 +- 6,6 %. Структура симптомів у групі лікарів достовірно відрізнялася від аналогічної в медичних сестер (<$E р~<<~0,05>) у фазі резистенції та виснаження. У фазі резистенції в медичних сестер переважав симптом "редукція професійних обов'язків" (45,4,8 +- 6,1 %), у лікарів - "розширення сфери економії емоцій" (40,0 +- 5,8 %). У структурі симптомів фази виснаження в медичних сестер превалювали "психосоматичні та психовегетативні порушення" (33,3 +- 5,7 %), у лікарів - "деперсоналізація" (50,0 +- 5,4 %). Висновки: встановлено, що частота виявлення синдрому емоційного вигорання у лікарів-хірургів більша, ніж у медичних сестер. Медичні працівники мають різні механізми психологічного захисту від впливу психотравмуючих факторів трудової діяльності: у лікарів - "розширення сфери економії емоцій" і "деперсоналізація", у медичних сестер - "редукція професійних обов'язків" і "психосоматичні та психовегетативні порушення". З огляду на можливість негативного впливу зазначених симптомів на якість надання медичної допомоги необхідно розглядати синдром емоційного вигорання як один із кадрових ризиків.
  Повний текст PDF - 499.998 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вежновець Т.
  • Парій В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вежновець Т. А. Синдром емоційного вигорання в медичних працівників хірургічних відділень із позиції кадрового менеджменту / Т. А. Вежновець, В. Д. Парій // Україна. Здоров'я нації. - 2016. - № 1-2. - С. 41-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2016_1-2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вежновець Тетяна Андріївна (медичні науки)
  • Парій Валентин Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського