Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Онисько О. В. 
Особливості прегравідарної підготовки жінок із синдромом полікістозних яєчників на фоні інсулінорезистентності в анамнезі / О. В. Онисько, О. О Корчинська, Т. Г. Петренко, У .В. Волошина // Україна. Здоров'я нації. - 2015. - № 4. - С. 107-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2015_4_23
Мета роботи - вивчити ефективність лікування безпліддя на фоні полікістозних яєчників у жінок з інсулінорезистентністю. Проведено аналіз ефективності лікування безпліддя у 65-ти жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПЯ). З них у 30-ти пацієнток, що склали I групу, діагноз СПЯ встановлено за допомогою традиційних критеріїв: даних анамнезу, ехографічних ознак СПЯ, клінічних проявів, визначення рівня таких гормонів, як фолікулстимулюючий гормон, лютеїнізуючий гормон, співвідношення фолікулстимулюючого гормону до лютеїнізуючого гормону, пролактин, тиреотропний гормон, вільний тестостерон, тестостерон-естроген зв'язуючий глобулін, дегідроепіандростерон сульфат, інсулін та визначення глюкози натще. Жінкам даної групи проведено визначення індексу HOMA як показника інсулінорезистентності. Оскільки інсулінорезистентність підтвердилася не у всіх жінок, то виникла необхідність поділити I групу на Iа - пацієнтки з інсулінорезистентністю, чисельність яких становила 18 (72 %), та Iб групу - пацієнтки без інсулінорезистентності, яких було 7 (22 %). II групу склали 25 жінок із СПЯ з аналогічними методами обстеження, але без визначення індексу HOMA. Пацієнтки Iа групи одержували метформін у перший тиждень по 500 мг 1 раз на день, на 2-му тижні - по 500 мг двічі на день, а з 3-го тижня - по 500 мг тричі на день протягом 3 - 6 міс. Проаналізовано ефективність лікування безпліддя в жінок із СПЯ залежно від показника індексу HOMA. У всіх жінок, в яких індекс HOMA був більше 3 та які лікувалися препаратом метформін, повністю відновилися менструальна функція та овуляція, навіть без призначення додаткових гормональних препаратів. Крім того, більш ніж у половини жінок настала вагітність. Непоганий результат лікування спостерігався у пацієнток, в яких індекс HOMA був у нормі та які лікувалися за звичайною схемою, тому що у них не було інсулінорезистентності. Щодо жінок, яким не визначався індекс HOMA, то ефективність їх лікування була набагато нижчою, оскільки не доведена наявність або відсутність інсулінорезистентності. Висновки: індекс HOMA необхідно визначати всім жінкам із СПЯ, оскільки його значення впливає на подальшу тактику лікування даного захворювання. Неправильний підхід до лікування призводить до зниження ймовірності одержання позитивних результатів.
  Повний текст PDF - 469.232 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Онисько О.
  • Корчинська О.
  • Петренко Т.
  • Волошина У.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Онисько О. В. Особливості прегравідарної підготовки жінок із синдромом полікістозних яєчників на фоні інсулінорезистентності в анамнезі / О. В. Онисько, О. О Корчинська, Т. Г. Петренко, У .В. Волошина // Україна. Здоров'я нації. - 2015. - № 4. - С. 107-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2015_4_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Онисько Олеся Василівна (медичні науки)
  • Корчинська Оксана Олександрівна (медичні науки)
  • Петренко Тетяна Геннадіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського