Наукова періодика України Україна. Здоров'я нації


Шевченко М. В. 
Державне регулювання ціноутворення та системи відшкодування лікарських засобів в Україні / М. В. Шевченко, Н. Т. Кучеренко // Україна. Здоров'я нації. - 2014. - № 2. - С. 86-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2014_2_17
Мета роботи - вивчити принципи та механізми державного регулювання ціноутворення та системи відшкодування вартості лікарських засобів в Україні з використанням найкращих світових практик. Використано такі методи: бібліографічний, статистичний і порівняльного аналізу. Наведено методологічні підходи до ціноутворення на лікарські засоби в Україні. Показано, що державне регулювання цін і система відшкодування є одними з найефективніших інструментів вирішення цього завдання. Визначено підходи до запровадження оптимальної моделі державного регулювання ціноутворення та системи відшкодування в Україні. Встановлено, що вартість лікарських засобів є важливим фактором доступності населення до них, а способами поліпшення доступності є підвищення рівня бюджетного фінансування, відшкодування затрат через страхові механізми, стимулювання споживання генериків, відповідна закупівельна практика, розвиток конкуренції та одержання знижок від виробників, механізми регулювання імпорту.
  Повний текст PDF - 960.826 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Шевченко М.
 • Кучеренко Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шевченко М. В. Державне регулювання ціноутворення та системи відшкодування лікарських засобів в Україні / М. В. Шевченко, Н. Т. Кучеренко // Україна. Здоров'я нації. - 2014. - № 2. - С. 86-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2014_2_17.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Шевченко Марина Вікторівна (медичні науки)
 • Шевченко Марина Василівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського