Наукова періодика України Український соціум


Becker M. 
Estimating early HIV risk among at risk adolescent girls and young women in Dnipro, Ukraine / M. Becker, O. M. Balakireva, S. Isac, E. Cheuk, D. M. Pavlova, L. McClarty, S. Mishra, M. Pickles, R. Lorway, P. Sandstrom // Український соціум. - 2018. - № 4. - С. 80-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Usoc_2018_4_8
До 2016 р. в Україні спостерігалась друга за величиною епідемія ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії - 280 358 людей, які живуть з ВІЛ. Втручання, спрямовані на жінок комерційного сексу (ЖКС), є ключовим компонентом програм профілактики ВіЛ, оскільки гетеросексуальні контакти продовжують набувати вищого значення для епідемії - частка статевого шляху передачі ВІЛ неухильно зростає і у 2016 р. досягла значення у 73,3 %. Проте програми профілактики ВІЛ для ЖКС у цілому надають послуги жінкам, які самоідентифікують себе як працівниці секс-бізнесу. Таким чином, програми, спрямовані на ЖКС, можуть не охоплювати жінок, які займаються сексом в обмін на гроші чи ресурси, проте не визнають себе працівниками секс-бізнесу. Метою "Транзитного проекту" є краще розуміння уразливості до ВІЛ, ВГС та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом та через кров, серед молодих жінок у Дніпрі у період до та після залучення до сфери комерційного сексу. Відбір учасниць віком 14 - 24 роки здійснено методом кластерної багатоступінчатої вибірки. Група дослідників на місцях провела структуровані інтерв'ю з учасниками з метою збору інформації про статеву поведінку та практики вживання наркотиків, використовуючи стандартизований опитувальник. Презентовано результати картування та біоповедінкового дослідження, проведеного серед молодих жінок. Робота представляє окремі компоненти "Транзитного проекту" та має на меті вирішення таких завдань: виявити та охарактеризувати точки, на яких збираються/проживають представники групи дослідження (тобто молоді жінки, які шукають сексуальних партнерів для необтяжливого сексу, сексу в обмін та ЖКС) у м. Дніпро (Україна); оцінити чисельність населення трьох груп дослідження у Дніпрі; визначити, як вразливість до інфікування ВІЛ та ВГС перетинається між представниками цільових груп дослідження; оцінити тривалість перехідного періоду та періоду відсутності доступу до послуг. Це дослідження окреслює численні фактори ризику на індивідуальному рівні, а також соціальні та структурні уразливості інфікування ВІЛ, з якими стикаються молоді жінки в м. Дніпро. Рекомендовано поєднувати програми профілактики ВІЛ, які об'єднують поведінкові, біомедичні та структурні заходи з метою розширення існуючих місцевих заходів з профілактики в Дніпрі та Україні.
  Повний текст PDF - 1.119 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Becker M.
  • Balakireva O.
  • Isac S.
  • Cheuk E.
  • Pavlova D.
  • McClarty L.
  • Mishra S.
  • Pickles M.
  • Lorway R.
  • Sandstrom P.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Becker M. Estimating early HIV risk among at risk adolescent girls and young women in Dnipro, Ukraine / M. Becker, O. M. Balakireva, S. Isac, E. Cheuk, D. M. Pavlova, L. McClarty, S. Mishra, M. Pickles, R. Lorway, P. Sandstrom // Український соціум. - 2018. - № 4. - С. 80-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Usoc_2018_4_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського