Наукова періодика України Український соціум


Ануфрієва К. В. 
Вербальні інтервенції органів монетарної влади в умовах "нової нормальності”: орієнтири для НБУ / К. В. Ануфрієва, Ю. І. Шаповал // Український соціум. - 2018. - № 4. - С. 127-142. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Usoc_2018_4_11
Висвітлено роль транспарентності центрального банку як передумови підвищення довіри економічних агентів до його політики. З'ясовано сутність вербальних інтервенцій як інструменту досягнення визначених цілей грошово-кредитної політики регулятора в умовах "нової нормальності" та узагальнено їх класифікацію. Проаналізовано роль і ефективність застосування вербальних інтервенцій та їх вплив на досягнення бажаних орієнтирів на фінансових ринках, зокрема щодо валютного курсу. Досліджено загальні підходи до комунікаційної політики центральних органів монетарної влади розвинених країн: Європейського центрального банку (ЄЦБ), Федеральної резервної системи США (ФРС США), Банку Англії. Доведено, що застосування "нетрадиційного" інструментарію грошово-кредитної політики посилило роль вербальних інтервенцій центробанків. Встановлено, що на початку 2000-х років комунікації ЄЦБ та Банку Англії були малоефективними, а після фінансової кризи 2008 р. збільшилась інтенсивність застосування вербальних інтервенцій щодо фіскальної політики та програм кількісного пом'якшення. З'ясовано, що ФРС США у своїй комунікаційній політиці почергово змінює пріоритети між таргетуванням інфляції та стимулюванням економічної активності. Показано, що вербальні інтервенції центральних банків розвинених країн рідко стосуються зовнішньоекономічної діяльності та коливань валютного курсу. Акцентовано увагу на недостатній транспарентності грошово-кредитної політики Національного банку України (НБУ). Виокремлено тенденції у вітчизняній комунікаційній політиці та виявлено основні канали вербальних інтервенцій НБУ. Проілюстровано стан дотримання НБУ принципів МВФ щодо транспарентності грошово-кредитної та фінансової політик. За результатами дослідження показників довіри до грошово-кредитної політики НБУ, які корелюють з основним з індикаторів у фокусі очікувань учасників ринку - валютним курсом, аргументовано невпевненість економічних агентів щодо перспектив політики банківського регулятора. Запропоновано заходи підтримки довіри, впровадження яких посилить вплив вербальних інтервенцій НБУ і забезпечить передбачуваність поведінки економічних агентів. Обгрунтовано окремі рекомендації щодо вдосконалення комунікаційної політики НБУ.
  Повний текст PDF - 1.607 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ануфрієва К.
  • Шаповал Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ануфрієва К. В. Вербальні інтервенції органів монетарної влади в умовах "нової нормальності”: орієнтири для НБУ / К. В. Ануфрієва, Ю. І. Шаповал // Український соціум. - 2018. - № 4. - С. 127-142. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Usoc_2018_4_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського