Наукова періодика України Український стоматологічний альманах


Смоляр Н. І. 
Мінеральна щільність кісткової тканини в дітей із декомпенсованою формою карієсу зубів / Н. І. Смоляр, Г. М. Солонько, О. О. Сов'як // Український стоматологічний альманах. - 2012. - № 2(2). - С. 59-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Usa_2012_2%282%29__20
Мета роботи - оцінити структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей дошкільного віку з патологією опорно-рухового апарату (ОРА) залежно від рівнів інтенсивності карієсу зубів. Обстежено 90 дітей п'ятирічного віку, яких поділили на три групи по 30 осіб: I - діти з патологією ОРА на тлі недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ); II - діти з патологією ОРА; III - група порівняння (діти без соматичної патології). Стоматологічне обстеження дітей проводили з дозволу батьків та керівництва дошкільних закладів. Визначено інтенсивність карієсу (кп) та рівень інтенсивності карієсу за П. А. Леусом (1989). Мінеральну щільність кісткової тканини (МЩКТ) визначали на денситометрі Sonost 2000 ("OsteoSys", Корея). Досліджено швидкість проходження ультразвуку через кістку (ШПУ, м/с); широкосмугове ослаблення ультразвуку (ШОУ, дБ/МГц); індекс міцності кісткової тканини (ІМКТ, %). Встановлено інтенсивність карієсу тимчасових зубів у дітей 5-ти років з патологією ОРА - 6,17 - 0,52 зуба, у дітей з патологією ОРА на тлі НДСТ - 8,00 +- 0,50 зуба; у дітей групи порівняння - 4,37 +- 0,47 зуба. При дослідженні МЩКТ виявлено, що найнижчі середні значення за трьома показниками були у дітей з патологією ОРА на тлі НДСТ (ІМКТ - 54,70 +- 0,2 %, ШПУ - 1517,70 +- 2,6 м/с та ШОУ - 14,50 +- 0,7 дБ/МГц), а найвищі - у дітей групи порівняння (66,10 +- 0,7 %; 1602,50 +- 6,8 м/с та 20,52 +- 0,5 дБ/МГц, відповідно, p << 0,001). Аналіз рівнів інтенсивності карієсу виявив значно вищі показники у дітей з патологією ОРА на тлі НДСТ порівняно з дітьми при патології ОРА та групою порівняння. Висновки: встановлено зниження МЩКТ у дітей з патологією ОРА та дітей з патологією ОРА на тлі НДСТ щодо дітей групи порівняння за усіма досліджуваними параметрами. Виявлено поступове зниження МЩКТ при високих рівнях інтенсивності карієсу зубів.
  Повний текст PDF - 620.567 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Смоляр Н.
  • Солонько Г.
  • Сов'як О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Смоляр Н. І. Мінеральна щільність кісткової тканини в дітей із декомпенсованою формою карієсу зубів / Н. І. Смоляр, Г. М. Солонько, О. О. Сов'як // Український стоматологічний альманах. - 2012. - № 2(2). - С. 59-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Usa_2012_2(2)__20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Смоляр Ніна Іванівна (медичні науки)
  • Солонько Галина Миронівна (медичні науки)
  • Сов'як Оксана Олегівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського