Наукова періодика України Український ревматологічний журнал


Шевчук С. В. 
Статус вітамінів В9 та В12 у пацієнтів із антифосфоліпідним синдромом, зв’язок із перебігом захворювання та ураженням серцево-судинної системи / С. В. Шевчук, І. П. Кувікова // Український ревматологічний журнал. - 2014. - № 4. - С. 60-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Urj_2014_4_12
Встановлено, що забезпеченість пацієнтів із антифосфоліпідним синдромом (АФС) вітамінами В9 та В12 достовірно нижча, ніж у практично здорових осіб. Дефіцит або маргінальну забезпеченість вітамінами В9 і В12 реєструють у 13,5 та 18,9 % практично здорових осіб та у 35,4 та 41,6 % хворих на АФС, причому в останніх - у 22 % випадків наявна полівітамінна недостатність. Доведено, що рівень гомоцистеїну тісно пов'язаний зі статусом зазначених вітамінів. Так, серед хворих з оптимальною забезпеченістю вітамінами В9 та В12 гіпергомоцистеїнемію (ГГЦ) виявлено у 30,6 та 26,4 % осіб відповідно, а серед хворих із недостатністю за одним із цих вітамінів - у 63,6 та 75,8 % випадків. Окрім ГГЦ, статус вітамінів В9 та В12 асоціюється з рівнем С-реактивного протеїну та інтерлейкіну-6, меншою мірою з віком та вмістом ліпідів і не залежить від рівнів антифосфоліпідних антитіл. Також продемонстровано зв'язок дефіциту вітамінів В9 та В12 зі структурно-функціональними змінами в судинах, максимальні зміни в яких наявні у пацієнтів із комбінованою вітамінною недостатністю.Встановлено, що забезпеченість пацієнтів із антифосфоліпідним синдромом (АФС) вітамінами В9 та В12 достовірно нижча, ніж у практично здорових осіб. Дефіцит або маргінальну забезпеченість вітамінами В9 і В12 реєструють у 13,5 та 18,9 % практично здорових осіб та у 35,4 та 41,6 % хворих на АФС, причому в останніх - у 22 % випадків наявна полівітамінна недостатність. Доведено, що рівень гомоцистеїну тісно пов'язаний зі статусом зазначених вітамінів. Так, серед хворих з оптимальною забезпеченістю вітамінами В9 та В12 гіпергомоцистеїнемію (ГГЦ) виявлено у 30,6 та 26,4 % осіб відповідно, а серед хворих із недостатністю за одним із цих вітамінів - у 63,6 та 75,8 % випадків. Окрім ГГЦ, статус вітамінів В9 та В12 асоціюється з рівнем С-реактивного протеїну та інтерлейкіну-6, меншою мірою з віком та вмістом ліпідів і не залежить від рівнів антифосфоліпідних антитіл. Також продемонстровано зв'язок дефіциту вітамінів В9 та В12 зі структурно-функціональними змінами в судинах, максимальні зміни в яких наявні у пацієнтів із комбінованою вітамінною недостатністю.
  Повний текст PDF - 240.067 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевчук С.
  • Кувікова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевчук С. В. Статус вітамінів В9 та В12 у пацієнтів із антифосфоліпідним синдромом, зв’язок із перебігом захворювання та ураженням серцево-судинної системи / С. В. Шевчук, І. П. Кувікова // Український ревматологічний журнал. - 2014. - № 4. - С. 60-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Urj_2014_4_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевчук Сергій Вікторович (медичні науки)
  • Кувікова Інна Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського