Наукова періодика України Ukrainian Neurosurgical journal


Слинько Є. І. 
Діагностика та хірургічне лікування спінальних епідуральних венозних мальформацій / Є. І. Слинько, А. І. Ткач, М. І. Шамаєв, О. А. Цімейко, А. Г. Луговський // Український нейрохірургічний журнал. - 2001. - № 4. - С. 129-134. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Unkhj_2001_4_23
Мета дослідження - проаналізувати результати хірургічного лікування синдрому фіксованого спинного мозку (СМ) у дорослих. У період з 2013 до 2019 р. в Інституті нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова НАМН України проведено лікування 8 пацієнтів із синдромом фіксованого СМ. У 2 хворих мало місце потовщення або склерозування термінальної частини СМ, у 4 - ліпомієлоцеле, в 1 - ліпомієломенінгоцеле, в 1 - ліпомієлоцистоцеле. Спостерігали такі клінічні вияви: біль у поперековому відділі хребта і стопах, порушення ходи, часткову м'язову атрофію та повне порушення роботи тазових органів (відсутність ерекції у чоловіків, порушення акту сечовипускання та дефекації). Показаннями до операції були наявність синдрому фіксованого СМ, вираженого неврологічного дефіциту і дані нейровізуалізації (спондилографії, мультиспіральної комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії). Всім пацієнтам проводили стандартне клінічне обстеження, яке передбачало огляд невролога та нейрохірурга, а також просту спондилографію, мультиспіральну комп'ютерну і магнітно-резонансну томографію. Рентгенограми виконували у стандартних (пряма і бічна) проекціях. Магнітно-резонансну томографію проводили в сагітальній, аксіальній та фронтальній площинах у стандартних Т1- і Т2-режимах. У пацієнтів, які мали потовщення або склерозування термінальної частини СМ, відзначено регрес неврологічної симптоматики у вигляді відновлення чутливості в ділянці промежини та часткове відновлення роботи тазових органів, у пацієнтів з ліпомієлоцеле - регрес больового синдрому в поперековому відділі хребта і збільшення сили в нижніх кінцівках, у пацієнтів з ліпоменінгоцеле та ліпомієлоцистоцеле - регрес больового синдрому в стопах та поперековому відділі хребта. Висновки: дорослим пацієнтам з діагнозом "фіксований спинний мозок" у разі прогресування клінічної симптоматики та наявності органічних порушень для поліпшення якості життя і часткового відновлення чутливості та роботи тазових органів показане оперативне втручання.
  Повний текст PDF - 259.559 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слинько Є.
  • Ткач А.
  • Шамаєв М.
  • Цімейко О.
  • Луговський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слинько Є. І. Діагностика та хірургічне лікування спінальних епідуральних венозних мальформацій / Є. І. Слинько, А. І. Ткач, М. І. Шамаєв, О. А. Цімейко, А. Г. Луговський // Український нейрохірургічний журнал. - 2001. - № 4. - С. 129-134. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Unkhj_2001_4_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слинько Євгеній Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського