Наукова періодика України Український кардіологічний журнал


Радченко Г. Д. 
Вплив фіксованої комбінації периндоприлу й амлодипіну на ураження органів-мішеней у хворих на артеріальну гіпертензію з ішемічною хворобою серця та без неї (результати дослідження EPHES) / Г. Д. Радченко, Л. О. Муштенко, О. О. Торбас, С. М. Кушнір, О. А. Яринкіна, С. В. Поташев, Ю. М. Сіренко // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 6. - С. 41-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukzh_2016_6_7
Мета роботи - порівняти ефективність фіксованої комбінації (ФК) периндоприлу й амлодипіну щодо зниження рівня артеріального тиску (АТ) та динаміки ступеня вираження ураження органів-мішеней у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) з ішемічною хворобою серця (ІХС) та без неї. У дослідження EPHES залучено 60 пацієнтів з АГ віком понад 30 років: перша група - 30 пацієнтів без ІХС, друга - 30 пацієнтів з ІХС. Термін спостереження - 12 міс. Усім пацієнтам у день рандомізації призначали ФК периндоприлу й амлодипіну в початковій дозі 5/5 мг один раз на добу. За необхідності дози компонентів ФК збільшували поступово кожні 2 тиж до 10/10 мг, а після 6 тиж лікування додавали індапамід у дозі 1,5 мг. Терапія на основі досліджуваної ФК незалежно від наявності ІХС ефективно (до цільових рівнів) та безпечно знижувала офісний, середньодобовий, денний, нічний та центральний АТ. Статистично значуще зменшувалися початково підвищені денна та нічна варіабельність АТ, величина ранкового підйому систолічного АТ та частка пацієнтів з добовим профілем АТ non-dipper, проте ці показники залишалися статистично значуще більшими в пацієнтів з ІХС на всіх етапах лікування. Хворі з ІХС та без ІХС не відрізнялися за початковою величиною індексу аугментації, і на тлі призначеної терапії спостерігали статистично значуще зменшення цього показника в обох групах. Ефективне щодо зниження АТ лікування приводило в обох групах до статистично значущого зменшення ураження органів-мішеней - поліпшення пружно-еластичних властивостей аорти та діастолічної функції лівого шлуночка, зменшення рівня альбумінурії, гіпертрофії лівого шлуночка та розміру лівого передсердя. Ступінь зниження швидкості поширення пульсової хвилі артеріями еластичного типу був статистично значуще (P << 0,005) меншим у пацієнтів без ІХС, ніж у групі з ІХС. Максимальна товщина комплексу інтима - медія статистично значуще зменшилася лише в пацієнтів з ІХС. Терапія не призводила до статистично значущих змін біохімічних показників та добре переносилася хворими: побічні явища зареєстровані у 2 (6,5 %) осіб без ІХС та у 3 (10 %) - з ІХС. Лікування АГ на основі ФК периндоприлу й амлодипіну було ефективним щодо зниження АТ та регресу ураження органів-мішеней незалежно від наявності ІХС. Зміни показників, що характеризують ураження органів-мішеней, дещо відрізнялися у пацієнтів з ІХС та без ІХС, що необхідно враховувати при виборі тактики лікування.
  Повний текст PDF - 264.225 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радченко Г.
  • Муштенко Л.
  • Торбас О.
  • Кушнір С.
  • Яринкіна О.
  • Поташев С.
  • Сіренко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радченко Г. Д. Вплив фіксованої комбінації периндоприлу й амлодипіну на ураження органів-мішеней у хворих на артеріальну гіпертензію з ішемічною хворобою серця та без неї (результати дослідження EPHES) / Г. Д. Радченко, Л. О. Муштенко, О. О. Торбас, С. М. Кушнір, О. А. Яринкіна, С. В. Поташев, Ю. М. Сіренко // Український кардіологічний журнал. - 2016. - № 6. - С. 41-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukzh_2016_6_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Радченко Ганна Дмитрівна (медичні науки)
  • Торбас Олена Олександрівна (медичні науки)
  • Кушнір Світлана Миколаївна (медичні науки)
  • Яринкіна Олена Анатоліївна (медичні науки)
  • Поташев Сергій Вікторович (медичні науки)
  • Сіренко Юрій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського