Наукова періодика України Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність


Тарас Я. 
Генеза верху та його значення для української сакральної дерев'яної архітектури / Я. Тарас // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. - 2012. - Вип. 21. - С. 724-731. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uks_2012_21_64
На базі археологічного матеріалу та етимологічного аналізу термінів: курінь, колиба, колимага, комора, клуня, кліть тощо установлено, що в основі українського будівництва лежало дерев'яне склепінне перекриття у вигляді накоту, намету, яке стало провідною темою розроблення на їх базі різноманітних форм верхів, визначило необхідність мати досконалий інтер'єр та його повну відповідність з екстер'єром; зумовило власний розвиток українського сакрального будівництва, який не має прямих аналогів у будівельному мистецтві Європи та світу.
  Повний текст PDF - 230.32 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тарас Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тарас Я. Генеза верху та його значення для української сакральної дерев'яної архітектури / Я. Тарас // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. - 2012. - Вип. 21. - С. 724-731. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uks_2012_21_64.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тарас Ярослав Миколайович (1944–) (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського