Наукова періодика України Ukrainian journal of physics


Ilchishin I. P. 
Phototuning of the frequency of a CLC-laser and ways of its optimization / I. P. Ilchishin, T. V. Mykytiuk // Ukrainian journal of physics. - 2016. - Vol. 61, № 9. - С. 800-805. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukjourph_2016_61_9_8
Наведено результати проведених досліджень щодо фотоперестроювання частоти лазерної генерації в індукованих холестеричних рідких кристалах (ХРК) шляхом зміни концентрації фотоізомерів молекул ХРК з азо- і азокси-групами, як у закручувальних нематик домішках, так і в самих нематиках за селективного опромінення. У разі використання нематиків з азокси-групами типу ЖК-654, у яких закручувальними домішками були ефіри холестерину (без фотоізомерів), досліджено умови мінімізації порога генерації в ХРК-лазері на їх основі і розширення діапазону фотоперестроювання частоти. Вивчено вплив якості орієнтації рідкого кристала на пороги лазерної генерації і діапазон фотоперестроювання частоти. Одержаний час фотоперестроювання частоти генерації в таких ХРК-лазерах становить десятки хвилин і зумовлений близькістю смуг поглинання обох стереоізомерів та малою їх величиною. Одержано зменшення часу фотоперестроювання у разі використання високочутливої закручувальної домішки, яка поглинає світло на частоті збудливого лазера. Вперше одержано лазерну генерацію на такому індукованому ХРК. Рекордний час перестроювання довжини хвилі лазерної генерації (21 нм за 148 мс) було одержано під час опромінення лазерним діодом з довжиною хвилі 532 нм. Таким чином, одержано зменшення часу фотоперестроювання майже на три порядки у порівнянні з відомими ХРК-матеріалами.
  Повний текст PDF - 601.966 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Ilchishin I.
 • Mykytiuk T.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Ilchishin I. P. Phototuning of the frequency of a CLC-laser and ways of its optimization / I. P. Ilchishin, T. V. Mykytiuk // Ukrainian journal of physics. - 2016. - Vol. 61, № 9. - С. 800-805. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ukjourph_2016_61_9_8.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського