Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Андрущенко Т. А. 
Гігієнічна оцінка впливу умов праці на робочих місцях працівників вугільної та азбестопереробної промисловості / Т. А. Андрущенко, О. І. Соловйов, Т. Ю. Мартиновська, Т. С. Чуй, О. Е. Гончаров // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 4. - С. 28-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_4_5
Ризико-орієнтовний підхід до гігієнічної оцінки особливостей впливу виробничих факторів та показників здоров'я працівників підприємств зі шкідливими умовами праці вважається найперспективнішим серед фахівців з медицини праці. Роль різних професійних факторів серед причин, що викликають або змінюють частоту та перебіг професійно зумовленої патології у працюючих у галузях з видобутку вугілля та переробки азбесту остаточно не з'ясовано. Мета дослідження - гігієнічна оцінка умов праці на робочих місцях працівників основних професій вугільної та азбестопереробної промисловості. У дослідженні було використано інформаційно-пошукові та аналітичні меоди, а саме: вивчення літературних джерел, санітарно-гігієнічних характеристик умов праці, наукових звітів, а також гігієнічні: узагальнення результатів виробничих досліджень умов праці працівників азбестоцементних заводів і гірників вугільних шахт (n = 215). Загальна гігієнічна оцінка умов праці за максимальною сумою балів (19 - 20) свідчить про те, що на робочих місцях працівників основних професій вугільних шахт: прохідників, гірників очисного забою (лави) і забійників на відбійних молотках мають місце небезпечні умови праці за критеріями Державних санітарних норм та правил "Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 8 квітня 2014 р. № 248. На робочих місцях працівників основних професій азбестоцементних заводів: дозувальника азбесту, оператора заготівельного відділення, машиніста листоформувальної машини, машиніста крана (кранівника), сума балів від 7 - 9 свідчить про менш шкідливі умови праці у порівнянні з гірниками вугільних шахт. Висновки: вплив на організм працівників понаднормативних концентрацій пилу переважно фіброгенної дії, несприятливих параметрів мікроклімату та емоційних навантажень, є характерними для обох досліджених груп. Вплив небезпечних і шкідливих рівнів вібрації, шуму, а також тяжкої фізичної праці (за інтегральною оцінкою), більш характерні для основних професійних груп гірників вугільних шахт: прохідників, зайнятих у комбайновій та/або буро-вибуховій технології проведення виробок, гірників очисного забою (лави), забійників на відбійних молотках.
  Повний текст PDF - 1.625 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Андрущенко Т.
  • Соловйов О.
  • Мартиновська Т.
  • Чуй Т.
  • Гончаров О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Андрущенко Т. А. Гігієнічна оцінка впливу умов праці на робочих місцях працівників вугільної та азбестопереробної промисловості / Т. А. Андрущенко, О. І. Соловйов, Т. Ю. Мартиновська, Т. С. Чуй, О. Е. Гончаров // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 4. - С. 28-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Андрущенко Тетяна Анатоліївна (медичні науки)
  • Соловйов Олександр Іванович (медичні науки)
  • Соловйов Олексій Іванович (медичні науки)
  • Мартиновська Тетяна Юріївна (медичні науки)
  • Чуй Тамара Степанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського