Зайцев Д. В. 
Гігієна праці при проведенні об'ємного пневмопресингу / Д. В. Зайцев, О. І. Єщенко, С. В. Василюк­Зайцева // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 3. - С. 72-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_3_10
Об'ємний пневмопресинг (ОП) є інноваційним і перспективним методом медичної реабілітації. В останні роки його вивченню присвячений ряд досліджень, які координуються ТОВ "ІТО "Нове в медицині". За даними координаційного центру, за останні 5 років обгрунтовано методику патогенетичного застосування ОП у разі запальних процесів; виконано огляд закордонних рекомендацій щодо застосування ОП за лімфедеми кінцівок, вироблено тимчасові консенсусні рекомендації; уперше проведено оцінку впливу ОП на ефективність фармакотерапії за гіпертонічної хвороби; уперше виявлено здатність ОП впливати на якість нічного сну. При цьому вимоги до проведення процедур ОП не є чіткими, оскільки ОП не розглядається в діючих нормативних документах. Мета дослідження - визначити раціональні санітарні норми, гігієнічні заходи та вимоги з охорони праці під час проведення процедур ОП. Актуальність і вимоги до проведення процедур ОП не є чіткими, оскільки ОП не розглядається в чинних нормативних документах. Виконано аналіз вимог чинного законодавства України з урахуванням відомого досвіду організації та проведення процедур ОП. Вимоги до приміщення наведено за ДБН В.2.2-10-2001. Приміщення не передбачає постійного перебування осіб, може проектуватися без природного освітлення, за повітрообміном відноситься до категорії "чистих". Вологість повітря - 40 - 60 %. У теплу пору року максимальна швидкість руху повітря - 0,3 м/с, допустима температура - <$E20~-~27~symbol Р roman C>; у холодну - 0,2 м/с та <$E20~-~23~symbol Р roman C> відповідно. Площа на одну кушетку така сама, як для електролікування чи рефлексотерапії. Розміри кушетки наведено в ДНАОП 9.1.50-2.08-86, бажано корегувати їх за зростом медичної сестри. За ДБН В.2.5-28-2006 роботу відносять до підрозряду В2; за ДСН 3.3.6.042-99 роботу відносять до категорій IIа, IIб. Проведення процедури ОП не відноситься до робіт з підвищеною небезпекою, дії небезпечних і шкідливих фізичних факторів немає. Під час проведення процедур необхідно мінімізувати контакт шкіри пацієнта з поверхнею пневмоманжети. Дезінфекція та технічне обслуговування апаратури виконуються згідно з рекомендаціями виробника. Висновки: сформульовано вимоги, виконання яких сприятиме підвищенню ефективності процедур ОП, збереженню здоров'я медичного персоналу та одержанню співставних результатів клінічних досліджень.
  Повний текст PDF - 143.899 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зайцев Д.
  • Єщенко О.
  • Василюк­Зайцева С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зайцев Д. В. Гігієна праці при проведенні об'ємного пневмопресингу / Д. В. Зайцев, О. І. Єщенко, С. В. Василюк­Зайцева // Український журнал з проблем медицини праці. - 2018. - № 3. - С. 72-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2018_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Єщенко Олександр Іванович (медичні науки)
  • Єщенко Олена Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського