Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Єрмакова О. В. 
Клінічний випадок професійного синдрому Коліне­Каплана / О. В. Єрмакова, А. В. Басанець // Український журнал з проблем медицини праці. - 2017. - № 3. - С. 55-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2017_3_7
Синдром Коліне - Каплана є досить рідким професійним захворюванням. У сучасній структурі професійних захворювань як в Україні, так і за кордоном він реєструється в поодиноких випадках. За такої форми патології пневмоконіоз поєднується з артритом, який за клінічними та рентгенологічними ознаками не відрізняється від ревматоїдного. Мета дослідження - проаналізувати клінічний випадок професійного синдрому Коліне - Каплана, діагностованого в клініці професійних захворювань ДУ "Інститут медицини праці НАМН України". Вмсвітлено історію хвороби пацієнтки Р., результати клінічних, рентгенологічних, лабораторних та функціональних досліджень. З'ясовано, що рівень небезпеки формування професійної патології на виробництвах, де силіковмісний пил перевищує гранично допустимі концентрації, протягом багатьох років продовжує залишатись високим. Навіть дуже ефективні комплекси інженерних засобів боротьби з пилом не забезпечують зниження його вмісту в повітрі робочого середовища до припустимих рівнів у ряді виробництв, що призводить до розвитку професійної патології бронхолегеневої системи, у тому числі пневмоконіозу та синдрому Коліне - Каплана. Обстежено хвору Р. 56 р., стаж роботи якої близько 30 років за умов впливу пилу з вмістом SiO2 10 - 70 % у концентраціях, вищих за гранично допустимі. Визначено діагноз: пневмоконіоз (синдром Коліне - Каплана (q/q, 2/2), ревматоїдний артрит: деформуючий артроз міжфалангових, п'ястно-фалангових, міжзап'ясткових і лівого променево-зап'ясткового суглоба I ст., правого променево-зап'ясткового суглоба II ст.), ЛН I ст. за рестриктивним типом. Діагноз підтверджено даними фізикального обстеження, результатами клініко-лабораторних, функціональних та візуалізаційних досліджень, консультативних висновків і даних санітарно-гігієнічної характеристики умов праці пацієнтки. Висновки: найважливішим завданням медицини праці є профілактика професійних і професійно зумовлених захворювань. Профілактичні огляди відіграють важливу роль для виявлення професійних захворювань на ранніх стадіях, усунення чи зменшення інтенсивності впливу шкідливих факторів. Своєчасне призначення ефективної терапії запобігає прогресуванню захворювання, розвитку ускладнень, надає змогу зберегти працездатність і високу якість життя працюючих.
  Повний текст PDF - 151.032 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Єрмакова О.
  • Басанець А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Єрмакова О. В. Клінічний випадок професійного синдрому Коліне­Каплана / О. В. Єрмакова, А. В. Басанець // Український журнал з проблем медицини праці. - 2017. - № 3. - С. 55-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2017_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Єрмакова Ольга Володимирівна (медичні науки)
  • Басанець Анжела Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського