Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Брухно Р. П. 
Порівняльна характеристика темпів старіння працівників "шумових" професій підприємств з виготовлення та розливу безалкогольних та слабоалкогольних напоїв / Р. П. Брухно // Український журнал з проблем медицини праці. - 2016. - № 4. - С. 82-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2016_4_11
Мета дослідження - оцінити темпи старіння працівників і вплив виробничого шуму на їх біологічний вік на основі вивчення гігієнічних умов праці та біологічного віку працівників "шумових" професій ПАТ "Оболонь" та ПрАТ "КЗБН "Росинка" та розробити відповідні оздоровчі рекомендації. Надано гігієнічну оцінку виробничого шуму, мікроклімату й освітленості на робочих місцях операторів з розливу безалкогольних і слабоалкогольних напоїв. Вимірювання проводили за допомогою шумоміра "Larson Davis 800B", кульового термометра "Тензор 41", кулькового кататермометра (F 564), люксметра типу Ю-116. Вивчення біологічного віку (БВ) проведено в трьох групах. До першої групи входили працівники ПАТ "Оболонь" (75 осіб, робочих "шумових" професій); до другої групи - працівники ПрАТ "КЗБН "Росинка" (27 осіб, робочих "шумових" професій); третя група слугувала контролем (54 особи, які не зазнавали впливу шуму). БВ визначали за методикою, розробленою Київським НДІ геронтології для використання за амбулаторних і виробничих умов. Встановлено, що згідно з "Гігієнічною класифікацією праці...", затвердженою наказом МОЗ України від 8 квітня 2014 р. № 248, у цехах з розливу напоїв ПАТ "Оболонь" та ПрАТ "КЗБН "Росинка" за рівнями шуму на окремих робочих місцях умови праці операторів з розливу відносяться до класів умов праці 3.1 (шкідливі 1 ступеня) та 3.2 (шкідливі 2 ступеня); за показниками температури повітря - до класів умов праці 2 (допустимі), 3.1 (шкідливі 1 ступеня) та 3.2 (шкідливі 2 ступеня); за рівнями природного і штучного освітлення - до класів умов праці 2 (допустимі) та 3.1 (шкідливі 1 ступеня). В цілому умови праці операторів з розливу відносяться до класу шкідливості 3.2. (шкідливі 2 ступеня). Виявлено прискорені темпи старіння працівників "шумових" професій. Середній показник "належний біологічний вік" і "біологічний вік" у групах працівників "шумових" професій ПАТ "Оболонь" та ПрАТ "КЗБН "Росинка" статистично достовірно вищий, ніж аналогічний показник в контрольній групі (9,44 +- 1,97), (5,18 +- 1,91) та (0,25 +- 0,92) років відповідно). Висновки: у робітників "шумових" професій ПАТ "Оболонь" та ПрАТ "КЗБН "Росинка", які зазнають впливу підвищених рівнів постійного, широкосмугового шуму з перевищенням ГДР на середніх і високих частотах (500 - 8000 Гц.), спостерігається достовірне (P << 0,05) прискорення темпів старіння. Прискорення темпів старіння робітників можна пояснити неспецифічним впливом шуму на організм працюючих.
  Повний текст PDF - 1.188 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Брухно Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Брухно Р. П. Порівняльна характеристика темпів старіння працівників "шумових" професій підприємств з виготовлення та розливу безалкогольних та слабоалкогольних напоїв / Р. П. Брухно // Український журнал з проблем медицини праці. - 2016. - № 4. - С. 82-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2016_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Брухно Роман Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського