Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Соловйов О. І. 
Удосконалення картографічного методу оцінювання виробничого шумового навантаження / О. І. Соловйов, В. І. Назаренко, Д. П. Тімошина, Р. В. Жанталай // Український журнал з проблем медицини праці. - 2016. - № 2. - С. 59-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2016_2_7
За результатами атестації робочих місць за умовами праці на ДП "Тетра Пак Україна" встановлено, що в умовах сучасного високотехнологічного автоматизованого виробництва тари та упаковки виробничий шум є основним шкідливим фактором. Тому для компанії було актуальним одержати науково обгрунтовані та сучасні заходи для боротьби з шумом. Мета роботи - удосконалити метод оцінювання виробничого шумового навантаження за допомогою карт шуму. Проведено інструментальні виміри рівнів звуку та звукового тиску в октавних смугах з середньогеометричними частотами 31,5 - 8000,0 Гц шумоміром "Октава 101А" в 46 контрольних точках (усього 460 вимірів). З метою картографічного оцінювання виробничого шумового навантаження проведені інструментальні виміри рівнів звуку у вузлах координатної сітки (усього 104 виміри). Основним методом побудування карти шуму, застосованим у даному дослідженні, є геостатистичний "Gridding Method". Встановлено, що найнебезпечніші умови праці в разі шуму на дільницях друку й ламінування є в робочих зонах оператора з обслуговування принтерів VTV-155 і VTV-175 та оператора з обслуговування ламінатора типу ER-WE-PA. Аналіз спектральних характеристик шуму на робочих місцях операторів цеху основного виробництва був підставою для вибору найефективніших засобів індивідуального захисту працюючих від шуму. Запропоновано оригінальний алгоритм методики оцінювання шумового навантаження й процедура побудування карти шуму. При цьому значно підвищується точність визначення зон шумового навантаження при побудуванні карт шуму виробничого приміщення. Висновки: результати досліджень дозволяють обгрунтувати адекватні та ефективні профілактичні заходи щодо захисту від шкідливого впливу виробничого шуму на основних робочих місцях та на допоміжних роботах у сфері виробництва тари й упаковки. Для визначення професійних ризиків та профілактичних заходів стосовно працюючих у шумних цехах рекомендовано поряд з діючими вітчизняними нормативними актами щодо регламентації шуму використовувати методологічні підходи згідно з Директивами ЄС (2003/10, 86/188).
  Повний текст PDF - 1.943 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соловйов О.
  • Назаренко В.
  • Тімошина Д.
  • Жанталай Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соловйов О. І. Удосконалення картографічного методу оцінювання виробничого шумового навантаження / О. І. Соловйов, В. І. Назаренко, Д. П. Тімошина, Р. В. Жанталай // Український журнал з проблем медицини праці. - 2016. - № 2. - С. 59-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2016_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соловйов Олександр Іванович (медичні науки)
  • Соловйов Олексій Іванович (медичні науки)
  • Назаренко Василь Іванович (медичні науки)
  • Тімошина Діана Павлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського