Наукова періодика України Український журнал з проблем медицини праці


Кундієв Ю. І. 
Динаміка професійної захворюваності в Україні та досвід Інституту медицини праці НАМН України / Ю. І. Кундієв, А. М. Нагорна, М. П. Соколова, І. Г. Кононова // Український журнал з проблем медицини праці. - 2013. - № 4. - С. 11-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2013_4_3
За даними МОП та ВОО3 кількість нещасних випадків та захворювань, що пов'язані з трудовою діяльністю, має тенденцію до збільшення і забирає понад 2 млн людських життів щорічно. Вивчення професійної захворюваності працюючих в Україні має давню історію. Оцінка здоров'я робітників та зв'язку його з умовами праці набуло особливої гостроти, у тому числі й через зміни соціально-економічного устрою. Мета дослідження - визначити закономірності формування професійної захворюваності з урахуванням ризиків розвитку професійної патології в працюючих основних галузей промисловості. Проведено порівняльний аналіз показників професійної захворюваності в динаміці з урахуванням видів економічної діяльності, основних форм патології на підставі обробки "Карт обліку професійних захворювань (отруєнь)", даних МОЗ України та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Здійснено розрахунки ризиків розвитку професійних захворювань в окремих видах виробництва. Визначено, що абсолютна кількість працюючих на виробництвах останнім часом зменшилася, а кількість хворих на професійну патологію, навпаки, зросла. Кількість зареєстрованих випадків вперше виявлених хронічних захворювань коливається в межах 4,0 - 9,0 тис. (2,3 - 4,5 випадків на 10 тис. працюючих). У структурі професійної захворюваності перше місце належить хворобам пилової етіології (40 - 65 %), друге - захворюванням кістково-м'язової системи та сполучної тканини (близько 20 %), третє - вібраційній хворобі (8 - 9 %). Висновки: небезпечними щодо формування професійної патології залишаються регіони, де розташовані великі підприємства провідних галузей промисловості (вугільна, металургійна, машинобудування), у яких зосереджена значна чисельність працюючих за шкідливих умов (Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька області та ін.). Рівень професійного ризику розвитку професійних захворювань корелює з умовами праці за показниками професійної захворюваності, даних поглиблених медичних оглядів, захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.
  Повний текст PDF - 729.554 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кундієв Ю.
  • Нагорна А.
  • Соколова М.
  • Кононова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кундієв Ю. І. Динаміка професійної захворюваності в Україні та досвід Інституту медицини праці НАМН України / Ю. І. Кундієв, А. М. Нагорна, М. П. Соколова, І. Г. Кононова // Український журнал з проблем медицини праці. - 2013. - № 4. - С. 11-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2013_4_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кундієв Юрій Ілліч (1927–2017) (медичні науки)
  • Нагорна Антоніна Максимівна (1940–) (медичні науки)
  • Соколова Марина Петрівна (1963–) (медичні науки)
  • Кононова Ірина Георгіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського