Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Diehl C. 
Peptides in cosmeceuticals / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 28-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_6
Старіння шкіри є частиною глобального старіння людини, яке виявляється поступово протягом кількох років, з різними змінами в органах, тканинах і клітинах. Старіння внутрішніх органів практично не помітно, водночас як шкіра є першим органом, на якому позначається час. Зі збільшенням тривалості життя люди шукають джерело молодості, оскільки вік, як правило, впливає на сприйняття краси. Пептиди містять молекули, що складаються з ланцюгів із двох або більше амінокислот, пов'язаних пептидними зв'язками. В організмі є багато фізіологічних пептидів, більшість з яких мають сигнальну функцію. Через сильну активність цих фізіологічних пептидів було заманливо використовувати їх модель та імітувати їх, щоб одержати цілеспрямовану терапевтичну активність. Цю тенденцію започатковано в XXI ст., коли багато пептидів було синтезовано і їх використовували в космецевтиці як активні інгредієнти. Більшість із цих пептидів орієнтовані на боротьбу зі старінням шкіри, в основному для зменшення зморщок. Інші використовують для боротьби з гіперпігментацією або як антимікробні пептиди. Нарешті, існують також пептиди, котрі можуть поліпшити ріст волосся. Виробити пептиди в космецевтиці відносно легко, проте слід звернути увагу на їх проникнення крізь шкіру. Для пептидів малих розмірів зазвичай немає проблем, водночас як для пептидів більшого розміру потрібно використовувати різні артефакти, такі як інкапсуляцію або розгалуження з жирними кислотами. Інша проблема пов'язана з їх можливою токсичністю, і на сьогодні у промисловості недостатньо відповідей на це запитання. Більшість досліджень присвячено розробці активних речовин, що запобігають старінню, і все ще є місце для оцінки інших функцій цих активних речовин і створення нових активних речовин для інших показань. Розуміння клітинних механізмів, регуляції генів, рецепторної активності і метаболічних взаємодій постійно зростає і, ймовірно, з'явиться багато інших пептидів, які можуть знайти застосування в космецевтиці.
  Повний текст PDF - 562.028 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Diehl C.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Diehl C. Peptides in cosmeceuticals / C. Diehl // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 28-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського