Наукова періодика України Український журнал дерматології, венерології, косметології


Поліщук Д. С. 
Акаріази. Клінічні випадки із практики / Д. С. Поліщук, С. Й. Поліщук, В. С. Поліщук, О. В. Поліщук // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 109-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_17
Мета роботи - провести огляд літературних даних про найзначущіших у медичному розумінні кліщів та описати власні клінічні спостереження дерматологічних захворювань, зумовлених акаріформними кліщами. Під спостереженням за 2016 - 2018 рр. перебували 15 осіб зі скаргами на висипку зі слідами укусів кліщів у різних ділянках тіла і свербіж. У всіх було встановлено діагноз акаріазу на підставі даних анамнезу, аналізу клінічних виявів, епідеміологічних даних і результатів лабораторної діагностики. Лабораторне дослідження зішкрібків шкіри проводили на медичному тринокулярному мікроскопі МІКМЕД-6 із виведенням фото кліщів на екран монітора комп'ютера та фотофіксацією за допомогою фотокамери МД-300. Застосовували метод препарування шкіри за допомогою хірургічного скальпеля з подальшою обробкою 10 % розчином KOH та мікроскопією за малого (<$Etimes~10>) і середнього (<$Etimes~40>) збільшення. За даними зображень мікроскопічних досліджень можна припустити, що у 9 осіб були кліщі надродини коростяні кліщі (Sarcoptoidea) роду Psoroptes, видів: Psoroptes canis - паразитує на собаках; Psoroptes bovis - паразитує на великій рогатій худобі. У 5 хворих із сільської місцевості (працювали із зерном) за елементами висипу автори запідозрили ураження кліщем роду Pyemotes ventricosus (пузатий кліщ). У одного пацієнта (мешканця села) було діагностовано ураження кліщами домашніх птахів. 12 хворим призначали протикоростяний аерозоль, що містить есдепалетрин (0,66 %). У 3 хворих застосовували бензилбензоат у вигляді 20 % емульсії. Щодо дерматитів, які виникали на шкірі внаслідок укусів кліщів, додатково призначали антигістамінні препарати та кортикостероїдні засоби топічно. Висновки: з огляду на клінічні та епідеміологічні особливості дерматологічних захворювань, спричинених кліщами, дерматологи повинні вміти диференціювати клінічні вияви цих захворювань, виконувати належні дослідження в разі підозри на акаріаз, ретельно збирати анамнез, враховуючи домашній побут та умови праці.
  Повний текст PDF - 679.145 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Поліщук Д.
  • Поліщук С.
  • Поліщук В.
  • Поліщук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Поліщук Д. С. Акаріази. Клінічні випадки із практики / Д. С. Поліщук, С. Й. Поліщук, В. С. Поліщук, О. В. Поліщук // Український журнал дерматології, венерології, косметології. - 2019. - № 1. - С. 109-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2019_1_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Поліщук Дмитро Степанович (медичні науки)
  • Поліщук Олександр Васильович (біологічні науки)
  • Поліщук Ольга Василівна (медичні науки)
  • Поліщук Олена Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського